Kara na zachętę

Czytaj dalej
Fot. AP/EAST NEWS
Jerzy Witaszczyk

Kara na zachętę

Jerzy Witaszczyk

Sąd potraktuje łagodnie nieletnich gwałcicieli z Rimini - spekulują włoskie media. Może skaże ich na 5-6 lat, najpierw w poprawczaku, potem w placówce resocjalizacyjnej. Sześć lat? Niby dużo, ale w dobrych, niemal sanatoryjnych warunkach.

Guerlin Butungu

Sąd potraktuje łagodnie nieletnich gwałcicieli z Rimini - spekulują włoskie media. Może skaże ich na 5-6 lat, najpierw w poprawczaku, potem w placówce resocjalizacyjnej. Sześć lat? Niby dużo, ale w dobrych, niemal sanatoryjnych warunkach. Biorąc pod uwagę, że po wyroku młodociani bandyci będą żyć lepiej niż w rodzinnym domu, kara może okazać się nagrodą.

Jak na razie wyroki w cywilizowanych krajach Europy Zachodniej raczej nie odstraszają gwałcicieli z importu; nieraz wręcz zachęcają ich do uprawiania swoistego hobby. Dla przykładu w styczniu 2016 sąd w austriackim Neustadt skazał 17-letniego „uchodźcę” na 20 miesięcy odsiadki za brutalny gwałt na 72-letniej emerytce. Po odbyciu kary Wahab nie zostanie wydalony do Afganistanu. Niemal na pewno w nagrodę otrzyma azyl i będzie spokojnie sobie żył na koszt austriackiego podatnika. Może nawet od czasu do czasu zgwałci jakąś emerytkę?

Jerzy Witaszczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.