Kara na zachętę

Czytaj dalej
Fot. AP/EAST NEWS
Jerzy Witaszczyk

Kara na zachętę

Jerzy Witaszczyk

Sąd potraktuje łagodnie nieletnich gwałcicieli z Rimini - spekulują włoskie media. Może skaże ich na 5-6 lat, najpierw w poprawczaku, potem w placówce resocjalizacyjnej. Sześć lat? Niby dużo, ale w dobrych, niemal sanatoryjnych warunkach.

Guerlin Butungu

Sąd potraktuje łagodnie nieletnich gwałcicieli z Rimini - spekulują włoskie media. Może skaże ich na 5-6 lat, najpierw w poprawczaku, potem w placówce resocjalizacyjnej. Sześć lat? Niby dużo, ale w dobrych, niemal sanatoryjnych warunkach. Biorąc pod uwagę, że po wyroku młodociani bandyci będą żyć lepiej niż w rodzinnym domu, kara może okazać się nagrodą.

Jak na razie wyroki w cywilizowanych krajach Europy Zachodniej raczej nie odstraszają gwałcicieli z importu; nieraz wręcz zachęcają ich do uprawiania swoistego hobby. Dla przykładu w styczniu 2016 sąd w austriackim Neustadt skazał 17-letniego „uchodźcę” na 20 miesięcy odsiadki za brutalny gwałt na 72-letniej emerytce. Po odbyciu kary Wahab nie zostanie wydalony do Afganistanu. Niemal na pewno w nagrodę otrzyma azyl i będzie spokojnie sobie żył na koszt austriackiego podatnika. Może nawet od czasu do czasu zgwałci jakąś emerytkę?

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.