Matylda Witkowska

Kąpieliska w Szczercowie i Konstantynowie Łódzkim tylko przez 30 dni wakacji. Dłużej się nie da z powodu przepisów

W łódzkim Arturówku formalnie utworzone zostało kąpielisko. Dlatego kąpiel będzie możliwa przez cały sezon Fot. Paweł Łacheta W łódzkim Arturówku formalnie utworzone zostało kąpielisko. Dlatego kąpiel będzie możliwa przez cały sezon
Matylda Witkowska

Część kąpielisk w regionie, m.in. w Konstantynowie Łódzkim i w Szczercowie czynna będzie tylko przez jeden miesiąc wakacji. Ratownicy mogą tam pracować tylko 30 dni w roku. Powodem jest zmiana przepisów w tym sezonie.

W ośrodku Nad Stawem w Konstantynowie Łódzkim ratownicy pojawią się tylko w lipcu. W sierpniu zawieszona zostanie tablica, że kąpielisko jest dzikie. Powodem są obowiązujące od tego roku nowe przepisy.

Nowe prawo wodne dzieli plaże na kąpieliska oraz miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. W tych ostatnich kąpiel jest możliwa tylko przez 30 dni w roku. A stałe kąpielisko musi spełnić szereg warunków. Nie wszędzie udało się je stworzyć. Problemy były m.in. właśnie w Konstantynowie.

W dalszej części tekstu przeczytasz jak radzą sobie z przepisami gospodarze kąpielisk w regionie?

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.