Kandydaci twardziele i mięczaki. Gdzie jest granica chamstwa w polityce, której nie należy przekraczać?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Jarosław Reszka

Kandydaci twardziele i mięczaki. Gdzie jest granica chamstwa w polityce, której nie należy przekraczać?

Jarosław Reszka

Stało się to, co musiało się stać. Przedwyborcze pyskówki kandydatów i ich popleczników zwykle eksplodują procesami w trybie wyborczym. W toczącej się kampanii pierwszy brzęknął szabelką Rafał Bruski (ostra riposta na sugestie posła Latosa, że w ratuszu dochodzi do nieprawidłowości). Jednak pierwszą przyczyną sądowej interwencji w trybie wyborczym stał się właśnie Tomasz Latos.

To on wystrzelił z pozwem przeciwko posłowi PO Michałowi Stasińskiemu. Powód zdecydowanej reakcji kandydata na prezydenta Bydgoszczy był jak na dzisiejsze czasy osobliwy. Otóż poseł Stasiński w telewizji swój dłuższy wywód o tym, że Latos co innego mówi, a co innego robi, podsumował zdaniem: „Pan poseł Latos jako lekarz cierpi na dwie choroby: rozdwojenie jaźni i całkowity brak kręgosłupa”.

Zastanawiam się, o jakim prezydencie marzy poseł. Takim, po którym zniewagi spływają jak po kaczce woda, a gdy ktoś plunie mu w twarz, mówi, że deszcz pada? I takim, który sam potrafi ciężkim słowem znokautować konkurenta? Krótko mówiąc: o agresywnym i gruboskórnym chamie?

W dalszej części felietonu o procesie wyborczym Michała Stasińskiego i Tomasza Latosa oraz o wizycie premiera Morawieckiego w Bydgoszczy i reakcjach, jakie jej towarzyszyły. Zapraszamy do lektury.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Reszka

Redaktor wydań "Expressu Bydgoskiego", publicysta - autor felietonów, komentarzy, recenzji książek oraz przedstawień teatralnych i operowych. Dziennikarz od ponad 25 lat. Doktor nauk humanistycznych. Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor książek w zakresie językoznawstwa i literatury faktu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.