Już nie bawimy się tak hucznie

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Grażyna Tomala-Tylman

Już nie bawimy się tak hucznie

Grażyna Tomala-Tylman

Kilka lat temu OBOP zapytał Polaków, jakie są ich umiejętności taneczne i o dziwo okazało się wtedy, że ponad 40 procent "swobodnie tańczy wiele tańców", a jedynie 11 procent szczerze przyznało się do tego, że "w ogóle nie umie tańczyć".

Już nie bawimy się tak hucznie
Grzegorz Gałasiński Grażyna Tomala-Tylman

Jeśli do tych deklarowanych umiejętności dodać fakt, że od kilku lat szkoły nauki tańca przeżywają prawdziwy renesans, można wywnioskować, że mamy jeden z najwyższych odsetków tańczących mieszkańców. Jesteśmy świetni, ale okazuje się, że tylko w teorii, bo najbliższa ostatnia sobota karnawału nie będzie świętowana aż tak hucznie, jak to w naszej historii się zdarzało. A trzeba pamiętać, że kiedyś, nawet w siermiężnych czasach, byliśmy mistrzami zabaw karnawałowych.

Teraz nie dość, że bawić się tak dobrze już nie potrafimy, to zostaliśmy jeszcze liderem w rankingu najsmutniejszych narodów świata. Portal Badoo.com zapytał 17 tys. osób z 17 krajów i okazało się, że w Europie najlepiej bawią się Hiszpanie. Bardziej rozrywkowi są od nas też Niemcy i Rosjanie.

Grażyna Tomala-Tylman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.