Jubileusz niezwykłego teatru Logos, który powstał przy łódzkiej parafii

Czytaj dalej
Fot. Archiwum teatru logos
Anna Gronczewska

Jubileusz niezwykłego teatru Logos, który powstał przy łódzkiej parafii

Anna Gronczewska

2 listopada 1987 roku zaczęła się historia Teatru Logos. W domu parafialnym kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wystawiono program poetycki „Zaduszki”. Tak narodził się w Łodzi niezwykły teatr. Jego sercem i duszą jest ksiądz Waldemar Sondka

Przed te 30 lat przez Teatr Logos przewinęło się blisko 200 współpracowników: aktorów, reżyserów, scenografów, muzyków. Wystawiono ponad 2000 przedstawień, w tym 51 spektakli premierowych. Nic więc dziwnego, że prof. Irena Sławińska z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zapewniała, że jest to jedyny teatr chrześcijański w Polsce, a może i w Europie, działającym na tak szeroką skalę. Ks. Waldemar Sondka zapytany, czy przewidział, iż założony przez niego teatr przetrwa tyle lat i uzyska taką renomę przyznaje, że nie. - Chyba nikt nie brał pod uwagę takiego scenariusza - dodaje.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Gronczewska

Jestem łodzianką więc Kocham Łódź. Piszę o historii mojego miasta, historii regionu, sprawach społecznych, związanych z religią i Kościołem. Lubię wyjeżdżać w teren i rozmawiać z ludźmi. Interesuje się szeroko pojmowanym show biznesem, wywiady z gwiazdami, teksty o nich.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.