Jeśli chcesz spotkać znajomego - spotkasz go na Senioraliach

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Marek Niedźwiecki

Jeśli chcesz spotkać znajomego - spotkasz go na Senioraliach

Marek Niedźwiecki

Trwają IV Łódzkie Senioralia, w czasie których można bezpłatnie przemieszczać się po mieście, korzystając z licznych zaproszeń

Trwają - do 26 maja br. - „IV Łódzkie Senioralia”, czyli 700 wydarzeń, koordynowanych przez Zespół ds. Seniorów we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Fundacją dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz 125 partnerami. Przypomnijmy, że w trakcie trwania„Łódzkich Senioraliów” posiadacze Miejskiej Karty Seniora mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej oraz z 50 proc. zniżki na usługi u wybranych partnerów Karty.

Setki wydarzeń podzielono na 5 kategorii: edukacja, kultura, sport/rekreacja, porady/drzwi otwarte i zdrowie. Wśród nich znalazły się tak oryginalne jak: rytuały tybetańskie (zestaw ćwiczeń, przypominających jogę, odmładzających organizm), ćwiczenie tai chi, warsztaty jogi śmiechu, ale też zajęcia poprawiające sprawność fizyczną, w tym poprawę chodu, koordynację ruchów i niwelujące dolegliwości bólowe. Zajęcia Gimnastyka 60+, gimnastyka w wodzie, zajęcia Joga dla Seniora proponuje Stacja Nowa Gdynia. Z kolei Teatr Wielki w Łodzi namawia na „Zumbę dla seniora!”. Można wybrać się także na wycieczkę z przewodnikiem śladami wielokulturowej Łodzi.

Propozycje kulturalne to m.in.: bezpłatna wycieczka po Teatrze Wielkim - „Za kulisami…”, sesja fotograficzna „Majowe zauroczenia”, warsztaty z grami planszowymi i sesja RPG, której uczestnicy będą mieli szansę wcielić się w wybrane postaci i zagrać u doświadczonego Mistrza Gry. Zaplanowano także zwiedzanie Akademii Sztuk Pięknych.

Przewidziano także wachlarz usług zdrowotnych. To zajęcia poprawiające sprawność fizyczną, pomiar ciśnienia, poziomu cukru i BMI pacjentek 60+, bezpłatne badania densytometrii kości, dermatoskopia zmian skórnych, spotkania z fizjoterapeutą. Nie zabraknie porad psychologicznych oraz bezpłatnych konsultacji z lekarzami specjalistami. Dla osób z grupy podwyższonego ryzyka przewidywane są bezpłatne badania echokardiograficzne.

Można także poszerzyć swoją wiedzę, m.in. na temat fenomenu mediów społecznościowych oraz takich pojęć jak: Instagram, Twitter czy Snapchat. Warto zajrzeć do pracowni doradztwa komputerowego, poznać tajniki czerpania papieru i dawnego druku. Przewidziano warsztaty stolarskie, fotograficzne czy rękodzielnicze. Szczegóły na stronie www.seniorzy.uml.lodz.pl.

Marek Niedźwiecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.