Jeśli chcesz spotkać znajomego - spotkasz go na Senioraliach

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Marek Niedźwiecki

Jeśli chcesz spotkać znajomego - spotkasz go na Senioraliach

Marek Niedźwiecki

Trwają IV Łódzkie Senioralia, w czasie których można bezpłatnie przemieszczać się po mieście, korzystając z licznych zaproszeń

Trwają - do 26 maja br. - „IV Łódzkie Senioralia”, czyli 700 wydarzeń, koordynowanych przez Zespół ds. Seniorów we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Fundacją dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz 125 partnerami. Przypomnijmy, że w trakcie trwania„Łódzkich Senioraliów” posiadacze Miejskiej Karty Seniora mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej oraz z 50 proc. zniżki na usługi u wybranych partnerów Karty.

Setki wydarzeń podzielono na 5 kategorii: edukacja, kultura, sport/rekreacja, porady/drzwi otwarte i zdrowie. Wśród nich znalazły się tak oryginalne jak: rytuały tybetańskie (zestaw ćwiczeń, przypominających jogę, odmładzających organizm), ćwiczenie tai chi, warsztaty jogi śmiechu, ale też zajęcia poprawiające sprawność fizyczną, w tym poprawę chodu, koordynację ruchów i niwelujące dolegliwości bólowe. Zajęcia Gimnastyka 60+, gimnastyka w wodzie, zajęcia Joga dla Seniora proponuje Stacja Nowa Gdynia. Z kolei Teatr Wielki w Łodzi namawia na „Zumbę dla seniora!”. Można wybrać się także na wycieczkę z przewodnikiem śladami wielokulturowej Łodzi.

Propozycje kulturalne to m.in.: bezpłatna wycieczka po Teatrze Wielkim - „Za kulisami…”, sesja fotograficzna „Majowe zauroczenia”, warsztaty z grami planszowymi i sesja RPG, której uczestnicy będą mieli szansę wcielić się w wybrane postaci i zagrać u doświadczonego Mistrza Gry. Zaplanowano także zwiedzanie Akademii Sztuk Pięknych.

Przewidziano także wachlarz usług zdrowotnych. To zajęcia poprawiające sprawność fizyczną, pomiar ciśnienia, poziomu cukru i BMI pacjentek 60+, bezpłatne badania densytometrii kości, dermatoskopia zmian skórnych, spotkania z fizjoterapeutą. Nie zabraknie porad psychologicznych oraz bezpłatnych konsultacji z lekarzami specjalistami. Dla osób z grupy podwyższonego ryzyka przewidywane są bezpłatne badania echokardiograficzne.

Można także poszerzyć swoją wiedzę, m.in. na temat fenomenu mediów społecznościowych oraz takich pojęć jak: Instagram, Twitter czy Snapchat. Warto zajrzeć do pracowni doradztwa komputerowego, poznać tajniki czerpania papieru i dawnego druku. Przewidziano warsztaty stolarskie, fotograficzne czy rękodzielnicze. Szczegóły na stronie www.seniorzy.uml.lodz.pl.

Marek Niedźwiecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.