WFO

Jesień nad zbiornikiem Jeziorsko- drugi odcinek cyklu CZTERY PORY ROKU realizowanego przez WFO [VIDEO]

Jesień nad zbiornikiem Jeziorsko- drugi odcinek cyklu CZTERY PORY ROKU realizowanego przez WFO  [VIDEO]
WFO

„CZTERY PORY ROKU”– to projekt cyklu czterech filmów dokumentalnych promujących szczególne walory przyrodnicze i krajobrazowe Regionu Łódzkiego w różnych porach roku. Filmy, o których mowa powstały w ramach specjalnego programu zajęć warsztatowych, których uczestnikami byli mieszkańcy naszego Województwa interesujący się rodzimą przyrodą i sztuką filmową. Wybór tematów i obiektów był bardzo bogaty i różnorodny– wchodziły tu bowiem w grę takie atrakcje przyrodnicze jak na przykład: tereny i zasoby Parków Krajobrazowych oraz liczne rezerwaty przyrody. Nieprzypadkowa jest ilość zrealizowanych filmów– cztery, ponieważ każdy z nich powstaje w jednej z czterech pór roku. Pora roku dostosowana jest do charakteru miejsca lub obiektu, o którym opowiada dany film.

Realizację odcinka "JESIEŃ NAD ZBIORNIKIEM JEZIORSKO" zakończono w listopadzie 2017. Głównymi obiektami zdjęciowymi były tereny nad zbiornikiem Jeziorsko i mieszczący się tam rezerwat ornitologiczny z ptakami przebywającymi na jesiennych przelotach.

Zdjęcia realizowane były w Mikołajewicach, Tomisławicach, Jeziorsku, w okolicach Glinna, Brzegu, Brodni - to tereny tzw. cofki, czyli okresowo zalewane wodą i teren rezerwatu gdzie realizowane były zdjęcia migrujących ptaków.

W odcinku zobaczymy m.in.:

Zdjęcia do poszczególnych filmów realizowane zostały przez uczestników zajęć pod nadzorem doświadczonych profesjonalistów – tak aby odznaczały się z jednej strony „świeżością spojrzenia” właściwą filmowcom– amatorom, z drugiej zaś by spełniały wymogi jakości obrazu i dźwięku właściwe filmom robionym przez zawodowców. Gotowe filmy posiadają jakość emisyjną, czyli spełniają wymogi niezbędne do zaprezentowania ich w programach lokalnych Stacji Telewizyjnych, czy też w Regionalnej Sieci Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego.

Projekt przygotowany został przez WFO w ścisłej współpracy z Departamentem Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Na wniosek WFO, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podjął decyzję o przyznaniu środków finansowych na realizację tego projektu.

WFO zaprosiła do współpracy przy realizacji projektu doświadczonego realizatora filmów przyrodniczych pana Romana Dębskiego, który pełnił funkcję opiekuna artystycznego i koordynatora działań. Konsultantem merytorycznym został pan Marek Jakubowski - przyrodnik, fotografik, absolwent kierunku Ochrona Środowiska na UŁ, pracownik Zarządu Zieleni Miejskiej.

Realizacja: Wioleta Siuta, Mateusz Siuta, Daria Mroczek, Julianna Lewandowska, Karolina Ostojska, Łukasz Rosa
Narrator: Barbara Cichecka
Rok: 2017r.
Czas trwania: 7'50''

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W ŁODZI.

WFO

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.