Jerzy Witaszczyk: Przegląd tygodnia

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Jerzy Witaszczyk: Przegląd tygodnia

Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka.

Jerzy Witaszczyk: Przegląd tygodnia

Piątek

Polska zbroi się na potęgę! Według rmf24, Ministerstwo Obrony Narodowej zamierza kupić tysiąc długopisów taktycznych za ponad 83 tysiące złotych. Na samą myśl o planach polskiego resortu obrony Putinowi ze strachu trzęsą się gacie. Nie są to bowiem zwyczajne długopisy; mają być wyposażone w zbijak do szyb, latarkę i nożyk! W rękach polskiego patrioty będzie to broń siejąca śmierć w szeregach wroga!

Sobota

W Grzebienisku w Wielkopolsce ludzie w potrzebie wysadzili w nocy bankomat. Natomiast w Paryżu uchodźcy i inni przybysze spoza Europy w ramach protestu oddają się ulubionej rozrywce: podpalają samochody, także z dziećmi w środku, gdyż każdy pretekst jest dobry, by się zabawić.

Niedziela

Geert Wilders, przywódca holenderskiej Partii Wolności, ogłosił w tv Nederland 1, że islam może być ideologią niebezpieczniejszą od faszyzmu, a pełen wezwań do przemocy Koran bardziej antysemicki od „Mein Kampf” Adolfa Hitlera. Wilders obiecuje, że po objęciu władzy wyprowadzi Holandię z Unii Europejskiej, przywróci kontrole na granicach i zdeislamizuje kraj. Wybory W Holandii odbędą się 15 marca. Partia Wildersa przoduje w rankingach.

Jerzy Witaszczyk: Przegląd tygodnia

Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie Agnieszka Holland zaprezentowała film „Pokot”. Opowiada on o mieszkającej w Sudetach emerytowanej inżynier, która próbuje przeciwstawić się brutalnej tradycji polowań.

Brutalnej? Bez przesady. Nie licząc astronomicznej ilości ubitych w zeszłym roku dzikich zwierząt i domowych psów, myśliwi postrzelili kilku ludzi, zastrzelili tylko dwóch i jednego konia. Temu, który upolował konia, wydawało się, że to dzik - tak sprytnie nieboszczyk rumak udawał dziką świnię! W tym roku myśliwi nie zastrzelili jeszcze ani jednego człowieka jak również żadnego konia. Ale wszystko przed nimi.

Poniedziałek

Rekord Polski na najwyższego bałwana oficjalnie pobity! - donosi Radio Zet. Dzieci i dorośli z Zubrzycy Dolnej ulepili bałwana giganta. Ma 13,4 metra wysokości! Obwód dolnej kuli ma 28 metrów, tyle co rosły baobab. Poprzedni bałwani rekord należał do Tomaszowa Bolesławieckiego; w 2013 roku jego mieszkańcy wznieśli bałwana mierzącego 12,4 metra. Teraz zapowiadają, że za rok zrobią wszystko, by rekord odzyskać.

Jerzy Witaszczyk: Przegląd tygodnia

Wtorek

Serbskie „Wieczorne Nowości” zalecają codzienną filiżankę ciepłego kakao, osłodzonego łyżeczką miodu z dodatkiem wanilii i szczypty soli. Według gazety, kakao to nie tylko pożywny napój, ale także naturalny środek, który obniża ciśnienie krwi, wzmacnia naczynia krwionośne, redukuje poziom złego cholesterolu i zwiększa poziom dobrego. Smacznego!

Środa

Dzieci powyżej 3 roku życia powinny znać z flagę i hymn narodowy Japonii - to najnowsze oficjalne wytyczne dla japońskich przedszkoli. Jak ze znajomością barw narodowych i hymnu jest w Polsce? Ze znajomości tekstu Mazurka Dąbrowskiego warto by odpytać posłów i senatorów. Jestem pełen obaw.

MON zrezygnował z zakupu długopisów taktycznych. Szkoda, bo to znacznie osłabi zdolności obronne naszej ojczyzny.

Czwartek

Oświęcim z zarzutami za wypadek kolumny BOR. Miasto bez ostrzeżenia wyrosło na trasie Beaty Szydło - donosi „ASZdziennik”, dodając, że tym samym lista winnych wypadku znacząco się wydłużyła.

Jerzy Witaszczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.