Jerzy Witaszczyk: Przegląd tygodnia

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Jerzy Witaszczyk: Przegląd tygodnia

Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka.

Jerzy Witaszczyk: Przegląd tygodnia

Piątek

Polska zbroi się na potęgę! Według rmf24, Ministerstwo Obrony Narodowej zamierza kupić tysiąc długopisów taktycznych za ponad 83 tysiące złotych. Na samą myśl o planach polskiego resortu obrony Putinowi ze strachu trzęsą się gacie. Nie są to bowiem zwyczajne długopisy; mają być wyposażone w zbijak do szyb, latarkę i nożyk! W rękach polskiego patrioty będzie to broń siejąca śmierć w szeregach wroga!

Sobota

W Grzebienisku w Wielkopolsce ludzie w potrzebie wysadzili w nocy bankomat. Natomiast w Paryżu uchodźcy i inni przybysze spoza Europy w ramach protestu oddają się ulubionej rozrywce: podpalają samochody, także z dziećmi w środku, gdyż każdy pretekst jest dobry, by się zabawić.

Niedziela

Geert Wilders, przywódca holenderskiej Partii Wolności, ogłosił w tv Nederland 1, że islam może być ideologią niebezpieczniejszą od faszyzmu, a pełen wezwań do przemocy Koran bardziej antysemicki od „Mein Kampf” Adolfa Hitlera. Wilders obiecuje, że po objęciu władzy wyprowadzi Holandię z Unii Europejskiej, przywróci kontrole na granicach i zdeislamizuje kraj. Wybory W Holandii odbędą się 15 marca. Partia Wildersa przoduje w rankingach.

Jerzy Witaszczyk: Przegląd tygodnia

Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie Agnieszka Holland zaprezentowała film „Pokot”. Opowiada on o mieszkającej w Sudetach emerytowanej inżynier, która próbuje przeciwstawić się brutalnej tradycji polowań.

Brutalnej? Bez przesady. Nie licząc astronomicznej ilości ubitych w zeszłym roku dzikich zwierząt i domowych psów, myśliwi postrzelili kilku ludzi, zastrzelili tylko dwóch i jednego konia. Temu, który upolował konia, wydawało się, że to dzik - tak sprytnie nieboszczyk rumak udawał dziką świnię! W tym roku myśliwi nie zastrzelili jeszcze ani jednego człowieka jak również żadnego konia. Ale wszystko przed nimi.

Poniedziałek

Rekord Polski na najwyższego bałwana oficjalnie pobity! - donosi Radio Zet. Dzieci i dorośli z Zubrzycy Dolnej ulepili bałwana giganta. Ma 13,4 metra wysokości! Obwód dolnej kuli ma 28 metrów, tyle co rosły baobab. Poprzedni bałwani rekord należał do Tomaszowa Bolesławieckiego; w 2013 roku jego mieszkańcy wznieśli bałwana mierzącego 12,4 metra. Teraz zapowiadają, że za rok zrobią wszystko, by rekord odzyskać.

Jerzy Witaszczyk: Przegląd tygodnia

Wtorek

Serbskie „Wieczorne Nowości” zalecają codzienną filiżankę ciepłego kakao, osłodzonego łyżeczką miodu z dodatkiem wanilii i szczypty soli. Według gazety, kakao to nie tylko pożywny napój, ale także naturalny środek, który obniża ciśnienie krwi, wzmacnia naczynia krwionośne, redukuje poziom złego cholesterolu i zwiększa poziom dobrego. Smacznego!

Środa

Dzieci powyżej 3 roku życia powinny znać z flagę i hymn narodowy Japonii - to najnowsze oficjalne wytyczne dla japońskich przedszkoli. Jak ze znajomością barw narodowych i hymnu jest w Polsce? Ze znajomości tekstu Mazurka Dąbrowskiego warto by odpytać posłów i senatorów. Jestem pełen obaw.

MON zrezygnował z zakupu długopisów taktycznych. Szkoda, bo to znacznie osłabi zdolności obronne naszej ojczyzny.

Czwartek

Oświęcim z zarzutami za wypadek kolumny BOR. Miasto bez ostrzeżenia wyrosło na trasie Beaty Szydło - donosi „ASZdziennik”, dodając, że tym samym lista winnych wypadku znacząco się wydłużyła.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.