Jerzy Witaszczyk: Od piątku od piątku

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Jerzy Witaszczyk: Od piątku od piątku

Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka.

Jerzy Witaszczyk: Od piątku od piątku

Piątek

Elżbieta Wąs z Lubartowa domaga się pół miliona odszkodowania za straty moralne i psychiczne, które poniosła w związku z katastrofą smoleńską - donosi „Fakt”. Złożyła już pozew w warszawskim Sądzie Okręgowym. Co prawda nikt z jej bliskich nie zginął w katastrofie, ale - tłumaczy powódka - chociaż minęło już sześć lat, sprawa wciąż zajmuje pierwsze miejsce w przestrzeni publicznej, przez co ona żyje w ciągłym napięciu i stresie. Żądania pani Wąs są niewygórowane, zwłaszcza w porównaniu z milionami, których zażyczyła sobie europosłanka Beata Gosiewska, wdowa po Przemysławie Gosiewskim. Ciekawe, czy w ślady pani Wąs pójdą inni? Warto spróbować, pół bańki na ulicy nie leży.

Sobota

Nie żyje Matthew Puncher, brytyjski ekspert, który w 2006 roku odkrył, że były rosyjski szpieg Aleksander Litwinienko został otruty radioaktywnym polonem po tym, jak nawrócił się na demokrację. Zwłoki Punchera znaleziono w maju, ale dopiero teraz ujawniono tę wiadomość. Puncher zmarł od licznych ran zadanych dwoma nożami, jednak uznano, że było to samobójstwo. Podobne „samobójstwa” mieliśmy też w Polsce. Na przykład w 2000 roku były szef Głównego Urzędu Celnego Ireneusz Sekuła „popełnił samobójstwo”, strzelając sobie trzy razy w brzuch, z czego jeden raz chybił. Dlaczego strzelał w brzuch? Może celował w głowę, ale nie trafił?

Niedziela

Jerzy Witaszczyk: Od piątku od piątku

Policja w Irlandii przed świętami wysyła kartki świąteczne... złodziejom - donosi korespondent rmf24. Uprzejmie, ale zdecydowanie przypomina rabusiom, że są obserwowani i radzi, by zaopatrzyli się w prezenty w bardziej konwencjonalny sposób, czyli płacąc za nie w kasie.

Poniedziałek

Białystok zdekomunizował ulicę Zwycięstwa. Do tej pory nazwa upamiętniała zwycięstwo Związku Radzieckiego i zachodnich sprzymierzeńców nad hitlerowskimi Niemcami w 1945 roku. Obecnie już nikomu nie trzeba tłumaczyć - bo to oczywista oczywistość - że pokonanie Niemiec przez sprzymierzonych ze Wschodu i Zachodu było fatalnym błędem. Po dekomunizacji Białystok wciąż ma ulicę Zwycięstwa, ale nad bolszewikami w 1920 roku.

Worek

Prezydent Andrzej Duda podpisał przyjętą przez Sejm ustawę o kwocie wolnej od podatku. Dzięki błyskawicznej akcji rządzących od stycznia kwota dla najmniej zarabiających wzrośnie z 3091 zł do 6600 zł. Natomiast dla 560 osób, których sytuacja materialna jest krytyczna i z rodzinami żyją poniżej minimum egzystencji, kwotę wolną utrzymano na poziomie 30 tysięcy zł. Lista tych 560 osób jest dostępna na stronach internetowych Sejmu i Senatu.

Środa

Problemy z układem krążenia i zapalenie płuc były przyczyną zgonu bezdomnego, który zmarł po wywiezieniu go ze szpitala w Radomiu - ustaliła prokuratura. Zdarzyło się to we wrześniu. Ochroniarze wywieźli chorego rzekomo na jego prośbę. Zapewne wkrótce okaże się, że w szpitalu w Starachowicach kobieta urodziła dziecko na podłodze na własne żądanie.

Czwartek

Tak się „reformuje” Ukraina: syn szefa Służby Bezpieczeństwa będzie kontrolować resort ojca - pisze „Wschodnia Gazeta Codzienna”. Ołeh, syn szefa SBU Wasyla Hrycaka, został dyrektorem departamentu prokuratury nadzorującego pracę SBU.

Jerzy Witaszczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.