Jaka muzyka powinna rozbrzmiewać w kościołach?

Czytaj dalej
Matylda Witkowska

Jaka muzyka powinna rozbrzmiewać w kościołach?

Matylda Witkowska

Rapujący jezuita, tańcząca para młoda i podrygujący za ołtarzem księża. Film ze ślubu w łódzkim kościele Ojców Jezuitów zobaczyło prawie 1,5 mln osób

W polskim Kościele trwa debata o tym, co można, a czego nie należy śpiewać w czasie mszy św. Biskupi woleliby, żeby było godnie i z organami. Duszpasterze młodzieży - chętniej widzieliby przy ołtarzu gitarę elektryczną.

Od kilku miesięcy furorę w internecie robi film ze ślubu Beaty i Marcina w łódzkim kościele Ojców Jezuitów. Oprawę wykonał łódzki zespół ewangelizacyjny Mocni w Duchu. Grane podczas ślubu religijne utwory o miłości do Boga brzmiały jak popularna muzyka rozrywkowa, a rapową wstawkę wykonał opiekun zespołu, ojciec Paweł Sawiak. „Oddaję się tobie, Jezusie z Nazaretu, jesteś dobry i wierny, chcesz mojego konkretu” - skandował jezuita. Para młoda pląsała, wierni klaskali, przed ołtarzem tańczyły tancerki. Internet oszalał z zachwytu.

Czy w kościele powinna być słyszana tylko muzyka organowa?

„Nic co świeckie, nie powinno mieć miejsca w naszych kościołach”

Czytaj o kontrowersjach wokół muzyki sakralnej w Polsce...

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.