Jak komu pomagać [FELIETON JERZEGO WITASZCZYKA]

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Jak komu pomagać [FELIETON JERZEGO WITASZCZYKA]

Jerzy Witaszczyk

Zmarł Alfie Evans. W pobliżu szpitala tłum na pożegnanie wypuścił w powietrze balony. Papież Franciszek wyznał, że jest głęboko dotknięty jego śmiercią.

Wcześniej zaangażował się w ratowanie Alfiego - polecił watykańskiemu szpitalowi sprowadzić go do Rzymu. Los dwulatka poruszył też Polaków - kiedy jeszcze żył, rozpoczęli starania, by sprowadzić go do Polski.

Tymczasem, wbrew nadziejom, dla Alfiego nie było ratunku; medycyna mogła co najwyżej przedłużać mu życie, co prawdopodobnie oznaczało oczekiwanie na śmierć w cierpieniu. Mimo pesymistycznego zakończenia, jest w tej historii nutka optymizmu: ludzie wciąż potrafią współczuć i chcą pomagać. Rozejrzymy się wokół. I pomagajmy. Zwłaszcza tym dzieciom, którym nasza pomoc ratuje życie.

Jerzy Witaszczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.