Jagoda Grzejszczak, czyli Jagodowa Babeczka, chciałaby zostać pierwszym psychiatrą, który będzie leczył ludzi babeczkami

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne
Ewa Drzazga

Jagoda Grzejszczak, czyli Jagodowa Babeczka, chciałaby zostać pierwszym psychiatrą, który będzie leczył ludzi babeczkami

Ewa Drzazga

Chciałabym osłodzić chorym dzieciom życie - mówi Jagoda Grzejszczak, czyli Jagodowa Babeczka, blogerka kulinarna z Drużbic. Dla każdego ma przepis na poprawę nastroju. To jej sposób na życie.

Babcia Pelagia na każde urodziny swojej Jagódki piekła tort. Co roku - o jedno piętro wyższy - aż do szóstych urodzin. Od siódmych były torty jednopiętrowe, ale co roku inny. Za każdym razem z takim kremem, który rozpływał się w ustach. Te ciasta zjadało się do ostatniego okruszka.

- Babcia potrafi utrzeć na parze krem, który nie sposób „podrobić”, jest absolutnie genialny, a babcia w tej dziedzinie jest najlepsza! - choć Jagoda Grzejszczak z Drużbic od kilku lat jako Jagodowa Babeczka prowadzi kulinarnego bloga, to babcia Pelagia pozostaje jej mistrzynią.

- To ona zaszczepiła we mnie miłość do wypieków. Razem z dziadkiem uczyli mnie też, jak ważne jest pomaganie innym. I faktycznie, nic nie sprawia mi takiej frajdy, jak organizowanie imprez, z którym korzystają chore dzieci, albo międzypokoleniowych spotkań w moich rodzinnych Drużbicach. Chciałabym każdemu jakoś polukrować życie - mówi Jagoda, na co dzień studentka szóstego roku medycyny, która stara się, żeby dzieci chore na cukrzycę miały choć trochę słodsze życie. - Moje marzenie? Chciałabym być pierwszym psychiatrą, który będzie leczył babeczkami - mówi ze śmiechem. A jej uśmiech też potrafi leczyć zbolałe serca. W końcu, choć sama Jagoda się tym nie chwali, w CV ma przecież tytuł Miss Uniwersytetu Medycznego w Łodzi 2013!

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Drzazga

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.