HomeClinic

Czytaj dalej
Materiał informacyjny HomeClinic

HomeClinic

Materiał informacyjny HomeClinic

Centrum Medyczne HomeClinic Różyny świadczy usługi z dziedziny stomatologii oraz medycyny estetycznej. Klinika tworzona jest przez zespół lekarzy, którzy z całą pewnością mogą postawić znak równości pomiędzy słowami „praca” i „pasja”. Dr Magda Brona-Teżyk samodzielnie stworzyła to miejsce stawiając na pierwszym miejscu komfort i bezpieczeństwo swoich Pacjentów.

Współpracujemy ze Specjalistami z dziedziny protetyki, endodoncji, implantologii, stomatologii estetycznej, stomatologii dziecięcej oraz chirurgii stomatologicznej.

Wizyta u dentysty nadal u wielu osób budzi strach i obawę przed bólem. Przy obecnym stanie wiedzy oraz dzięki możliwościom technologicznym i znieczuleniom, których używamy, wizyta u stomatologa może być bezbolesna. Gabinet stomatologiczny wyposażony jest w zestaw do sedacji wziewnej (znieczulenie gazem rozweselającym - podtlenek azotu). Jest to jedna z łatwiejszych i bezpiecznych form uspokojenia pacjentów, którzy nabyli strach przed wizytami stomatologicznymi w przeszłości i nie radzą sobie ze stresem w gabinecie. Zastosowanie sedacji wziewnej umożliwia ograniczenie świadomości pacjenta i częściowe zniesienie czucia bólu oraz pozbycie się lęku. Podawany pacjentom za pomocą specjalnej maseczki gaz rozweselający wprowadza w stan rozluźnienia, odprężenia. Jest to metoda szczególnie polecana dla małych pacjentów wykazujących silny stres i lęk przed leczeniem, jak również dla dzieci z nadpobudliwością psychoruchową oraz z wymiotami na tle nerwowym. Sedacja pomocna jest również w przypadku zabiegów stomatologicznych u dzieci z astmą czy padaczką, gdyż zmniejsza u nich ryzyko ataku spowodowanego stresem. Gaz rozweselający stosowany jest również z powodzeniem u dorosłych pacjentów, którzy odczuwają stres i lęk związany z wizyta u dentysty.

Gabinet stomatologiczny wyposażony jest również w mikroskop, który niezbędny jest podczas zabiegów: powtórnego leczenia kanałowego, udrażniania i odnajdywania kanałów, usuwania złamanych narzędzi kanałowych, usuwania wkładów koronowo-korzeniowych. Mikroskop znacznie zwiększa szanse na prawidłowe przeleczenie, dzięki czemu zęby można uratować przed ekstrakcją (wyrwaniem).

Doktor Magda Brona-Teżyk jest specjalistką w pracy z dziećmi. W Centrum HomeClinic wykonujemy rocznie kilka tysięcy zabiegów podcinania wędzidełka u niemowląt. Krótkie wędzidełko języka u dzieci może utrudniać karmienie piersią, stanowić przyczynę wad zgryzu oraz zaburzeń wymowy, a nawet przyczyniać się do utrwalania wad postawy ciała. Leczenie chirurgiczne najczęściej polega na podcięciu wędzidełka języka nożyczkami chirurgicznymi a w niektórych przypadkach konieczne jest użycie lasera. Jest to zabieg małoinwazyjny, bezbolesny oraz niewykluczający z normalnego funkcjonowania, oczywiście o ile jest on wykonywany przez doświadczonego lekarza. Najbardziej nieprzyjemne może być dla dziecka otwarcie buzi palcami i unieruchomienie przez chwilę przez rodzica. Jest to moment kiedy dziecko zaczyna się denerwować, a sam zabieg podcięcia wędzidełka jest jak „uszczypnięcie”. -Sama niejednokrotnie mówię rodzicom, że dłuższy czas zajmuje mi wytłumaczenie całej procedury i postępowania po zabiegu niż sam zabieg - podkreśla Doktor Brona-Teżyk.

Częstym zabiegiem wykonywanym w HomeClinic jest wybielanie zębów. Techniki dostępne to wybielanie laserem diodowym włoskiej firmy Medency lub poprzez nakładki do samodzielnego wybielania w domu. Wybielanie w gabinecie jest najszybszym sposobem na uzyskanie zadowalającego efektu, ponieważ wykorzystując laser diodowy produkt wybielający nakłada się bezpośrednio na zęby, który w połączeniu z laserem, powoduje zajście reakcji chemicznej, której efektem jest wybielenie zębów. Jeżeli chodzi o samodzielne wybielanie w domu, to czas potrzebny aby był zauważalny jest dłuższy. Pacjenci otrzymują nakładki nazębne wykonane po wykonaniu wycisku oraz strzykawki z żelem o odpowiednim stężeniu czynnika wybielającego. Cały zabieg może potrwać od 3 dni do kilku tygodni, zanim zacznie być widać jakiekolwiek wyniki.

Specjalizujemy się w estetycznej odbudowie uzębienia od bondingu do odbudowy na implantach, dzięki czemu Pacjenci mogą cieszyć się pięknym nowym uśmiechem. Specjalizujemy się również w medycynie estetycznej kamuflażem po leczeniu ortodontycznym, jeśli Pacjenci nie zdecydują się na leczenie chirurgiczne po leczeniu ortodontycznym - przychodzimy z pomocą - botoks, nici i wypełniacze.

HomeClinic jest również kliniką medycyny estetycznej, w której zatrudnieni są dyplomowani lekarze medycyny estetycznej. Posiadamy urządzenia takie jak: laser frakcyjny CO₂, EM body, laser Nd:Yag Qswitch (zamykanie naczynek, usuwanie tatuażu, peeling węglowy Black Doll), radiofrekwencja mikroigłowa, urządzenie do elektrostymulacji mięśni, HIFU. Gabinet medycyny estetycznej wyposażony jest w szeroką gamę preparatów dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjentów, tj. przeznaczonych do różnych rodzajów skóry i jej problemów. Odpowiednie łączenie zabiegów odmładzania i anti-aging w formie indywidualnych terapii to klucz do sukcesu i dlatego w HomeClinic zaczynamy od wysłuchania problemów skóry. I nie mówimy tu tylko o skórze twarzy, bo proces starzenia skóry dotyka również ciała. Na wszystkie te problemy znajdujemy rozwiązanie.

Mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej stosowanych i zarazem doskonałych metod zapobiegających m.in. starzeniu się skóry czy wypadaniu włosów dzięki bezpośredniemu dostarczeniu niezbędnych substancji wgłąb skóry. Polega ona na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych, odżywczych, odmładzających czy aktywujących za pomocą cienkiej igły. Możliwe jest miejscowe wprowadzanie, zależnie od potrzeb, konkretnych substancji lub mieszanin – witaminowych koktajli, kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów czy też różnego rodzaju wyciągów. Zabieg ten pobudza mikrokrążenie, metabolizm komórek i wspomaga procesy regeneracyjne. Poprawia też stan skóry przez stymulację naturalnych procesów produkcji tkanek podporowych: kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego. Wprowadzanie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty korekcji zmarszczek, zwiększenia jędrności i gładkości skóry, dlatego cieszy się dużą popularnością zarówno u kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku.

Zabiegi z wypełniaczem (kwasem hialuronowym) stosowane są w celu wypełnienia, zmarszczek, modelowania twarzy, wolumetrii policzków, powiększenia ust, poprawy owalu twarzy., czy niechirurgicznej korekcie kształtu nosa. Stosowanie wypełniacza, czyli inaczej mówiąc ostrzykiwanie twarzy kwasem hialuronowym przynosi bardzo szybką poprawę wyglądu. Skóra staje się odżywiona, głęboko nawilżona, uzyskuje utraconą sprężystość i gładkość. Można mówić o natychmiastowym efekcie zaraz po zabiegu - większość bruzd i zwiotczeń zmniejsza się, a efekty utrzymują się długie miesiące. Czas utrzymywania się efektów uzależniony jest od wielu czynników, jak: wiek i kondycja skóry, styl życia i ogólny stan zdrowia pacjenta, a także ilość i miejsce podania preparatu.

Urządzenie wykorzystujące technologię HIFU (z ang. high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową służąca do selektywnego oddziaływania na skórę. Zabieg HIFU zwany jest liftingiem bez użycia skalpela. Ultradźwięki są uznawane za przyszłość medycyny estetycznej. Podczas zabiegu, w wyniku wybiórczego oddziaływania na określony obszar, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń, które stymulują kolagen do odbudowy. Zabieg polega na kilkukrotnym kontakcie końcówki przetwornika z ciałem/twarzą, w wyniku czego tkanka jest podgrzewana na różnych głębokościach, w zależności od parametrów ciała i oczekiwanego efektu.

Okres jesienno-zimowy jest idealny na zabiegi laserowe. Najczęściej wybieranym zabiegiem maszynowym jest laser CO₂. Laser frakcyjny powoduje ablację "dziurkuje" ją tysiącami mikroskopijnych kolumn, pozostawiając wokół "studni oparzeń" siateczkę utworzoną z wysp zdrowej, nie uszkodzonej skóry. Dzięki temu proces leczenia postępuje się bardzo szybko i bez tworzenia widocznej rany. Tym sposobem nakłaniamy organizm do samoczynnej odbudowy i regeneracji.

W HomeClinic modelujemy również sylwetkę przy użyciu elekrostymulacji oraz urządzenia EM body. W trakcie zabiegu elektrostymulacji za pomocą prądu przepływającego przez elektrody, które umieszczone są w odpowiednich punktach ciała następuje stymulowanie wybranych mięśni. Za pomocą przyjemnych, delikatnych, lecz głębokich impulsów elektrycznych stymuluje kompleksowo tkanki powierzchniowe i przenika wgłąb skóry. Prąd pobudza mięśnie do rytmicznych skurczów porównywalnych z tymi, jakie pojawiają się podczas ćwiczeń fizycznych. Podczas zabiegu następuje pobudzenie przemiany materii i krążenia krwi, tkanka tłuszczowa ulega redukcji, wzrasta jędrność i elastyczność skóry.. Natomiast urządzenie EM body jest to nieinwazyjny system do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, rzeźbienia i budowy mięśni oraz liftingu pośladków. Zabiegi EM Body przeznaczone są dla osób rozpoczynających treningi, nielubiących ćwiczyć, ale też dla kulturystów i ludzi fitness. Są to zabiegi komfortowe, relaksujące i odprężające. Stworzone dla osób ceniących zdrowy styl życia – są naturalne i bezinwazyjne. W trakcie 30 minutowej sesji urządzenie powoduje około 30 tysięcy hiper skurczów, co przekłada się na około 20 tysięcy brzuszków.

Zapraszamy!

HomeClinic
ul. Jesionowa 2
83-031 Różyny

+48 885 45 45 34 (rejestracja)
+48 693 25 11 08
homeclinic.rozyny@gmail.com

Materiał informacyjny HomeClinic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.