Matylda Witkowska

Hałas na autostradzie A1. NIK chce, żeby urzędnicy zareagowali

Hałas na autostradzie A1. NIK chce, żeby urzędnicy zareagowali Fot. Archiwum Polska Press
Matylda Witkowska

Najwyższa Izba Kontroli domaga się reakcji łódzkich instytucji na stwierdzony przez nią hałas na autostradzie A1 między Tuszynem a Strykowem.

Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski zwrócił się do marszałka Grzegorza Schreibera oraz do łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad z prośbą o reakcję na wysoki poziom hałasu wzdłuż autostrady A-1 na odcinku Stryków – Tuszyn.

Prowadzona w ubiegłym roku na zlecenie NIK kontrola Instytutu Ochrony Środowiska-Państwowego Instytutu Badawczego wykazała, że w pięciu spośród 14 badanych miejsc poziom hałasu był zbyt wysoki. Na dodatek sprawą zajęła się Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Jej zdaniem przekroczeń poziomu hałasu jest jeszcze więcej niż ustaliła to NIK, w tym w szczególności w gminach Łódź, Rzgów, Nowosolna oraz Brójce.

A zdaniem NIK ani marszałek ani GDDKiA nie podjęli odpowiednich działań naprawczych. „Istotne jest, że GDDKiA oddział w Łodzi, jak dotychczas nie podjęła działań, powodujących zminimalizowanie poziomu hałasu” - napisała NIK.

Pozostało jeszcze 37% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.