Grzegorz Wyszogrodzki: Zawód radcy prawnego to służba człowiekowi

Czytaj dalej
Fot. materiały prasowe
Paweł Patora

Grzegorz Wyszogrodzki: Zawód radcy prawnego to służba człowiekowi

Paweł Patora

Z Grzegorzem Wyszogrodzkim, dziekanem Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi, rozmawia Paweł Patora. Kampania informacyjna „z radcą prawnym bezpieczniej”

Okręgowa Izba Radców Prawnych prowadzi kampanię informacyjną pod hasłem „Z radcą prawnym bezpieczniej”. Jaki jest jej cel?

Zachęcenie społeczeństwa do korzystania z pomocy radców prawnych. Niestety, zbyt często można zaobserwować, że ludzie nie korzystają z pomocy prawnika w sytuacjach, w których byłoby to wskazane, albo zwracają się o taką pomoc zbyt późno, gdy „mleko się rozleje”, gdy problem już za bardzo nabrzmiał.

Dlaczego tak ważne jest to, na jakim etapie sprawy zgłosimy się do prawnika?

Dlatego, że zazwyczaj znacznie łatwiej i prościej jest rozwiązywać problemy na początku, kiedy się one zaczynają. Pomoc może być wtedy dużo szybsza. Procedury mogą trwać krócej i mogą być znacznie mniej dolegliwe dla zainteresowanych. To jest podobnie jak z pomocą medyczną. Jeżeli zwrócimy się do lekarza na wczesnym etapie choroby, gdy tylko coś zaczyna nas boleć, to zwykle kończy się szybko, na przykład na trzydniowej, czy tygodniowej kuracji tabletkami, a jeżeli zgłosimy się za późno, to leczenie może trwać nawet miesiącami. Ponadto, co też nie jest bez znaczenia, wcześniejsze zwrócenie się o pomoc prawną oznacza zwykle niższe koszty związane z uzyskaniem tej pomocy.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Patora

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.