Grupa Krotoski-Cichy: Najlepsi wśród najlepszych

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Ryszard M. Perczak

Grupa Krotoski-Cichy: Najlepsi wśród najlepszych

Ryszard M. Perczak

Od roku 2014 Grupa Krotoski-Cichy sprzedaje w Polsce najwięcej nowych samochodów. W ubiegłym roku w Łodzi uroczyście otwarto nowy salon Audi.

Już od jedenastu lat miesięcznik „Dealer” ustanawia listę firm, które w poszczególnych latach sprzedały najwięcej samochodów. Najnowsza, 11. edycja konkursu TOP50 przyniosła wiele symbolicznych wyników. Okazało się bowiem, że pięćdziesiąt najlepiej sprzedających firm dealerskich odpowiada już za ponad połowę rynku w Polsce, a na każdego dealera z tej grupy przypada średnio ponad 5 tys. sprzedanych aut.

O ponad 12 proc. więcej niż w 2016

Po podsumowaniu wyników zeszłorocznej sprzedaży okazało się, że dealerem z najlepszym wynikiem w Polsce została, po raz czwarty z rzędu Grupa Krotoski-Cichy, która w porównaniu z rokiem 2016 sprzedała o 12,2 proc. więcej pojazdów. Łącznie w roku 2017 salony sprzedaży należące do Grupy opuściło 22.615 nowych samochodów marki Audi, Seat, Skoda i Volkswagen.

W minionym roku w ramach obu programów Audi Select Plus i Das Welt Auto Grupa Krotoski-Cichy sprzedała 4046 używanych aut. Swój udział w tym sukcesie mają także łódzkie salony należące do Grupy.

Jak powstaje lista TOP50?

Procedura wyłaniania najlepszych firm dealerskich w konkursie TOP50 miesięcznika „Dealer” ma następujący przebieg: w styczniu każdego roku powstaje robocza lista 100 dealerów, którzy w minionym roku sprzedali w swoich salonach największą liczbę samochodów. Następnie przez styczeń, luty i marzec trwa proces weryfikacyjny każdej z nich, podczas którego ustalona zostaje kolejność w ostatecznej pięćdziesiątce. Lista „TOP50” ogłaszana jest podczas uroczystej gali, która w tym roku odbyła się 21 marca w Jachrance k. Warszawy.

- Mam ogromną satysfakcję z powodu tego wyróżnienia. Czwarte zwycięstwo z rzędu jest najlepszym dowodem tego, że mamy stabilną pozycję w branży i co istotne jesteśmy w stanie ją skutecznie obronić. - mówi Michał Kierepka, Prezes Zarządu Grupy Krotoski - Cichy odpowiedzialny za region łódzko-warszawski. - A to wszystko jest zasługą ludzi, z którymi pracujemy oraz dzięki klientom, którzy nam od lat ufają. Wielu z nich użytkuje kolejny już zakupiony u nas samochód. Powierzają je również naszym serwisom wiedząc, że oddają go w dobre, profesjonalne ręce. To właśnie oni są najlepszą promocją dla naszych działań. Dziś sprzedaż nowych aut to tylko jeden z elementów funkcjonowania w tym biznesie. Liczy się również to w jakich warunkach obsługujemy naszych klientów, jakie oferujemy im warunki zakupu oraz jak się nimi zaopiekujemy po tym, gdy kupią już u nas samochód. Od początku istnienia Grupy bardzo starannie budujemy markę firmy jako solidnego, rzetelnego i profesjonalnego partnera na każdym odcinku naszej działalności.

Lista TOP50 to przygotowywane corocznie, przez DCG Dealer Consulting i IBRM Samar, zestawienie największych polskich grup dealerskich i dealerów samochodów. Listy takie są publikowane na wszystkich rozwiniętych rynkach dealerskich świata m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, we Włoszech czy Holandii.

Na podstawie list TOP50 obliczany jest przede wszystkim wskaźnik konsolidacji rynku, czyli procentowa wielkość sprzedaży 50 największych firm w stosunku do całego rynku.

Audi, Seat, Skoda i Volkswagen

Grupa Krotoski-Cichy ma swoje obiekty w Poznaniu, Pile, Szczecinie, Koszalinie, Słupsku, Częstochowie, Warszawie, Wolicy i Nadarzynie k. Warszawy oraz Łodzi. W sumie jest to ponad 35 nowoczesnych salonów sprzedaży i autoryzowanych serwisów mechanicznych i blacharsko-lakierniczch.

W ubiegłym roku otwarto uroczyście drugi w Łodzi nowoczesny salon sprzedaży i autoryzowaną stację obsługi samochodów marki Audi. Mieszczące się przy al. Władysława Bartoszewskiego 13 tzw. Trasie Górna, elegancki obiekt, chociaż działa dopiero od kilku miesięcy już zdobył sobie uznanie łodzian. Zbudowano go według najwyższych standardów obowiązujących w koncernie Audi. Wyróżnia się zarówno dużą powierzchnią, jak i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi - klient może np. skonfigurować swoje auto w środowisku wirtualnym.

Elegancko jak w Audi Centrum Łódź

- Nasz nowy salon ma powierzchnię 540 m kw. Eksponujemy na niej 17 aktualnie dostępnych z naszej gamy nowych modeli - wyjaśnia Jacek Krone, dyrektor salonu Audi Centrum Łódź. Nasza stacja obsługi posiada kompletne wyposażenie do serwisowania samochodów marki Audi. Podobnie jak w innych salonach Grupy Krotoski-Cichy, prowadzimy także sprzedaż samochodów używanych w programie Audi Select Plus.

W wakacje Grupa Krotoski-Cichy planuje otwarcie pierwszego salonu Premium Plus w regionie - marki Porsche.

Najpierw była Niciarniana 51/53

Pierwszym salonem Audi, który powstał kilkanaście lat temu w Łodzi jest obiekt zlokalizowany przy zbiegu ulic Przybyszewskiego i Niciarnianej. Oprócz samochodów marki Audi w salonie oferowane są też auta marki Volkswagen oraz Volkswagen Samochody Użytkowe. Aby klient czuł się kompleksowo obsłużony - na miejscu znajduje się autoryzowany serwis mechaniczny a kilka metrów dalej, przy ul. Przybyszewskiego 199/205 - serwis blacharsko- lakierniczy.

W najbliższym czasie przy ulicy Niciarnianej 51/53 zostanie uruchomiony serwis marki Skoda.

Samochody używane można kupić zarówno w salonie przy ul Niciarnianej 51/53 a od niedawna także przy ul. Dąbrowskiego 216.

- Dla wygody i komfortu klientów rozpoczęliśmy właśnie modernizację naszego salonu Audi. Już wkrótce odwiedzający nas klienci zyskają nową jakość - mówi Sebastian Uciński, dyrektor salonu przy ul. Niciarnianej 51/53. - Tymczasem zakończyła się modernizacja i rozbudowa serwisu mechanicznego dla samochodów dostawczych oferowanych u nas pod marką Volkswagen Samochody Użytkowe. Było to niezbędne aby bezproblemowo obsługiwać nowego Volkswagena Craftera, który jest wiodącym modelem w segmencie tej wielkości pojazdów dostawczych.

Do tych wszystkich zmian zobowiązuje nas pozycja w branży samochodowej tych marek, które reprezentujemy, a która jest wyznacznikiem zarówno nowoczesności jak i najwyższej jakości.

Ryszard M. Perczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.