Grabarczyk jak Macierewicz

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński
Sławomir Sowa

Grabarczyk jak Macierewicz

Sławomir Sowa

Rumuni się cieszą, łódzki poseł PO Cezary Grabarczyk się martwi. Czym? Podobno Polska miałaby sprzedać Rumunii połowę z 48 posiadanych samolotów F-16. Posła Grabarczyka tak to przeraziło, że złożył interpelację do Ministerstwa Obrony Narodowej.

Strachy posła Grabarczyka można położyć na jednej szali ze strachami ministra Macierewicza, który był absolutnie przekonany, że Egipt sprzedał Rosji dwa okręty desantowe.

Jeśli chodzi o samoloty wielozadaniowe, mamy dziś ich niedobór, a nie nadmiar. W niedawnym wywiadzie dla „Polski Zbrojnej” szef MON powiedział wręcz, że potrzebujemy ich jeszcze więcej, nawet używanych.

Trzeba zachować zdrowy rozsądek. Nie wszystko, co się wyczyta w rumuńskich i egipskich mediach, nadaje się do powtarzania przez odpowiedzialnych polityków. Zapewne troska posła Grabarczyka o nasze F-16 odbije się echem. Pustym echem.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.