Gorzowianie wdychają truciznę. Pora, żeby o tym się dowiedzieli

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Gorzowianie wdychają truciznę. Pora, żeby o tym się dowiedzieli

Jarosław Miłkowski

Miasto może dostać siedem mierników jakości powietrza. - Dowiemy się, co nam dała wymiana pieców na centralne ogrzewanie - mówi radny Grzegorz Musiałowicz. Zachęca: podpowiadajcie, gdzie się u nas najgorzej oddycha!

Możemy dostać coś praktycznie za darmo, więc dlaczego z tego nie skorzystać?! Proponuję, byśmy skorzystali - mówi Grzegorz Musiałowicz z Ludzi dla Miasta. Radny współpracuje z Lubuskim Alarmem Smogowym, który ma do rozdania w Lubuskiem 22 czujniki do mierzenia jakości powietrza.

Ponieważ w Gorzowie pył zawieszony PM10 (zawiera substancje toksyczne, jest szkodliwy dla układu oddechowego) przekracza dopuszczalne normy przez 47 dni w roku, Lubuski Alarm Smogowy chce nam przekazać aż siedem czujników. Mierzą one stężenie pyłu PM10 i PM2,5 (zawiera jeszcze mniejsze cząsteczki szkodliwych substancji). Potrzebują jedynie dojścia do prądu oraz WiFi.

Czytaj w magazynie „GL” z 19-20 sierpnia i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Zobacz: Smog w Polsce. Jak badana jest jakość powietrza?

(wideo: Agencja TVN/x-news)

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.