Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Golf, balony, raclette i James Bond. Crans-Montana to dwie urocze wioski, w których lubią „znikać” możni tego świata

Czytaj dalej
Fot. Fot. Switzerland Tourism
Marek Długopolski

Golf, balony, raclette i James Bond. Crans-Montana to dwie urocze wioski, w których lubią „znikać” możni tego świata

Marek Długopolski

Puchną, pęcznieją, nadymają się, groźnie syczą i szumią. „Karmią” się zaś ciepłym powietrzem. Budząc się powoli do życia, stają się krągłe, mienią się wszystkimi możliwymi kolorami. Crans-Montana podczas International Hot-Air Balloon Meet przypomina malowniczego przepoczwarzającego się bajkowego potwora.

Imponujące widowisko

- Mamo, idziemy? - pytanie małego Andreasa zawisło w mroźnym powietrzu. - Nie można. Tam jest głośno, jest ogień… - Nina starała się zatrzymać malucha na miejscu.

- Tam jest fajnie, są lony. Chcę tam, o tam - nie dawał za wygraną. Jednocześnie ciągnął mamę w kierunku balonowej „osady”. - Spróbujemy. Może panowie nas puszczą troszeczkę bliżej - Nina szybko się poddała. Tak zresztą jak i wielu innych rodziców.

I nie żałowała. - Z bliska robią jeszcze większe wrażenie, są niesamowite. I ten widok na Alpy - zachwycała się mama Andreasa. A maluch? Jak zahipnotyzowany patrzył na rosnące z minuty na minutę gigantyczne kolorowe „potwory” oraz potężne płomienie wydobywające się z palników ogrzewających powietrze. Nie przestraszył go nawet ich „ryk”. - Nie boję się - oświadczył jednak w pewnym momencie, wtulając się głębiej w długie futro mamy. Tego dnia innych gwiazd w Crans-Montanie nie było! Zapierały dech w piersiach, ale także świetnie się prezentowały na tle postrzępionych alpejskich grani.

W dalszej części tekstu:

 • Czym różni się gra w golfa latem i zimą?
 • Co oferują Crans i Montana?
Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Długopolski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.