Grzegorz Kozakiewicz

Gmina sięgnie po fundusze transgraniczne?

Urzędnicy gminy wiejskiej Żary udali się do partnerskiej gminy Neuhausen-Spree na spotkanie robocze w sprawie funduszy. Fot. UG Żary Urzędnicy gminy wiejskiej Żary udali się do partnerskiej gminy Neuhausen-Spree na spotkanie robocze w sprawie funduszy.
Grzegorz Kozakiewicz

Już wkrótce starać się będzie można o pieniądze z funduszy transgranicznych. Gmina wiejska szuka pomysłów na wspólne projekty.

Mapa, folder i szlak dla turystów. Do tego wspólne imprezy z udziałem Polaków i Niemców. Z takimi pomysłami przyjechali włodarze gminy wiejskiej Żary, po wizycie u brandenburskich partnerów. – Niemiecka gmina Neuhauser-Spree dysponuje zalewem pokopalnianym, który został przystosowany do celów rekreacyjnych – mówi sekretarz Radosław Pogorzele. – Niemcom zależy więc na promocji walorów turystycznych. Uznaliśmy, że warto się dołączyć, propagując zalety naszej gminy.

Choć gmina Żary turystom ma do zaoferowania niewiele, istnieje szansa, że da się to zmienić. Prócz gospodarstw agroturystycznych i pięknych lasów, stoją tu ciekawe kościoły. Szlak zabytków sakralnych mógłby stać się miejscową atrakcją. Założenia jego promocji ma opracować fundacja „Natura Polska” z Lubomyśla.

– Dopiero 22 kwietnia jedziemy na odprawę do Drzonkowa, gdzie odbędzie się spotkanie Euroregionu Sprewa – Nysa – Bóbr – zaznacza R. Pogorzelec. – Tam poznamy szczegóły związane z nową perspektywą 2014-2020.

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.