Głupi żart kosztował ich po 500 zł!

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Makowska
Lucyna Makowska

Głupi żart kosztował ich po 500 zł!

Lucyna Makowska

W niedzielę, kilka minut po 17.00 na komin przy markecie Tesco wspięło się dwoje młodych mężczyzn. Klienci sklepu natychmiast zaalarmowali policję, a ta pozostałe służby. Na miejsce zjechały zastępy straży pożarnej, jednostki policji i pogotowia ratunkowego.

- Wyglądało na to, że chcą skoczyć - opowiadał nam jeden ze świadków.- Gdy zatrzymałem auto jeden był prawie na wierzchołku komina, drugi w jego połowie. Wpinali się po nim dość sprawnie.

- Na miejsce zadysponowaliśmy trzy zastępy, tj. 8 strażaków- wylicza Grzegorz Lisik, oficer prasowy żarskich strażaków. Na szczęście sami grzecznie zeszli i nie mieli zamiaru skakać. Jednak musieliśmy wysłać jednostki. To niestety przykład wyjątkowo nieodpowiedzialnego zachowania, bo w tym czasie ktoś rzeczywiście mógł potrzebować naszej pomocy, teraz rozpoczął się już sezon na palenie traw i mamy mnóstwo takich interwencji.

Wiadomo tylko, że obaj są mieszkańcami Złotnika

- Za zakłócanie ładu i porządku publicznego ukaraliśmy dwójkę mężczyzn mandatami w wysokości 500 zł. - tlumaczy Aneta Berestecka, z żarskiej policji.

Kilka dni temu Czytelnik zaalarmował naszą redakcję „GL” o mężczyznach chodzących po ruinach wieży pałacowej.
Lucyna Makowska Kilka dni temu Czytelnik zaalarmował naszą redakcję „GL” o mężczyznach chodzących po ruinach wieży pałacowej.

Kilka dni temu dwójka innych młodych ludzi, urządziła sobie „wspinaczkę” po wieży żarskiego pałacu.Jednak zanim na miejsce dojechała straż miejska i policja, nikogo już nie było.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.