Gdzie średnie stawki za OC są najniższe, a gdzie najwyższe?

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
Mikołaj Woźniak

Gdzie średnie stawki za OC są najniższe, a gdzie najwyższe?

Mikołaj Woźniak

Wszystko wskazuje na to, że po gwałtownych podwyżkach składek na obowiązkowe ubezpieczenie OC na rynku zapanowała stabilizacja. W ubiegłym roku ubezpieczalnie po raz pierwszy nie odnotowały strat na OC. Sprawdziliśmy, gdzie w Wielkopolsce średnie stawki są najniższe, a gdzie najwyższe?

Niedawno pojawił się raport internetowej porównywarki ofert ubezpieczeniowych mfind.pl. Przeczy on popularnej opinii, że składki na obowiązkowe ubezpieczenie OC regularnie i znacznie wzrastają. Z danych zgromadzonych przez analityków portalu wynika jednak, że przez ostatni rok składki na OC wzrosły, ale o... 0,4 procenta. To ogromna zmiana w porównaniu do rekordowego pod tym kątem 2016 roku. Wtedy koszty OC wzrastały nawet o 40 proc.

Poznań w środku stawki

Portal mfind.pl porównał średnie i najniższe ceny OC także na tle polskich miast wojewódzkich. Poznań nie wypadł najdrożej. Plasuje się w środku stawki. Według portalu najniższa cena OC w stolicy Wielkopolski to 460 złotych. Jednak średnia cena to 1080 zł. W tym zestawieniu najdroższe są jednak ubezpieczenia we Wrocławiu (najniższa stawka wyniosła 552 zł, a najwyższa 1509 zł). Najniższa średnia cena OC jest w Rzeszowie. Wynosi 810 zł. Należy pamiętać, że po podwyżce cen z 2016 roku średnia cena OC w Polsce powyżej tysiąca złotych to już niemal norma. Warto także porównywać ceny ubezpieczycieli, bo różnica w jednym mieście między najdroższą a najtańszą ofertą może wynosić nawet ponad 400 zł.

W dalszej części artykułu dowiesz się m.in. jakie miasto w Wielkopolsce okazało się najtańsze, a także przeczytasz czego możemy się spodziewać w tym roku.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mikołaj Woźniak

Piszę przede wszystkim o polityce - na bieżąco monitoruję pracę posłów i senatorów z Wielkopolski, a także to jakie projekty ustaw trafiają do Sejmu. Zajmuję się również drogami - przede wszystkim planami budowy nowych dróg ekspresowych i krajowych, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wielkopolski. Zdarza mi się pisać także teksty interwencyjne, opisywać ludzkie historie, czy problemy przyszłych mieszkańców z opóźnionymi inwestycjami deweloperskimi. Staram się być na bieżąco z tym co się dzieje i poszukiwać tematów z naprawdę różnych dziedzin. Z "Głosem" jestem związany od czerwca 2015 r., czyli tak naprawdę od momentu... skończenia liceum.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.