Gdzie jest zielona Łódź [Felieton Dariusza Gabryelskiego]

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Dariusz Gabryelski

Gdzie jest zielona Łódź [Felieton Dariusza Gabryelskiego]

Dariusz Gabryelski

Miasto wciąż nie może poradzić sobie z usychającymi drzewami na Piotrkowskiej.

Okazuje się, że kilkanaście platanów klonolistnych, których koszt wsadzenia (8 tys. zł sztuka) mocno bulwersował wielu łodzian usycha i nie wiadomo dlaczego. Urzędnicy szukają przyczyn i nie wykluczają, że drzewa będzie trzeba po raz drugi wymienić, póki są na gwarancji.

Gdzie jest zielona Łódź [Felieton Dariusza Gabryelskiego]

Niedawno w Łodzi po kilkunastu latach przerwy, zatrudniono ogrodnika miasta. Argumentowano, to tym, że w najbliższych latach w mieście planowane są duże inwestycje w tereny zielone związane z przyznaniem miastu organizacji targów Expo Horticultural 2024 (tzw. Zielone Expo).

Nie wiem, jaki będzie efekt. Ale trudno być optymistą skoro nie potrafimy zadbać o odpowiednią pielęgnację drzew na głównej ulicy miasta.

Dariusz Gabryelski

Dziennikarstwem zajmuję się od 2002 roku. Pracę w tym zawodzie rozpocząłem w dziale sportowym „Życia Warszawy”. Po kilku latach wróciłem do Łodzi. Trafiłem wówczas do gazety „Echo miasta”, gdzie pisałem o inwestycjach, drogach i transporcie, komunikacji, sporcie oraz o problemach Łodzi i jej mieszkańców. Od 2008 roku jest redaktorem i wydawcą w „Dzienniku Łódzkim”.
Interesują mnie: polityka, inwestycje, problemy Łodzi i sport.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.