Franciszek Smuda i jego podhalańskie apartamenty

Czytaj dalej
Fot. archiwum Polska Press
Anna Gronczewska

Franciszek Smuda i jego podhalańskie apartamenty

Anna Gronczewska

Odnoszą sukcesy nie tylko w sporcie, głowę mają także do interesów. W 2015 r. w apartamenty na wynajem zainwestował Franciszek Smuda. Teraz apartamentowiec buduje w stolicy Robert Lewandowski...

Robert Lewandowski stawia pierwsze kroki w branży deweloperskiej. Na warszawskiej Ochocie kończy się inwestycja firmy LS Investment, którą Lewandowski założył razem z kolegą. Napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski buduje dwa apartamentowce przy ul. Figiel, położone koło parku Szczęśliwickiego.

Jak twierdzą specjaliści z branży, piłkarz musiał zainwestować w biznes duże pieniądze. Za samą działkę zapłacić ok. 2-3 mln złotych, a kolejne 7-9 mln zł to koszty samej inwestycji. Lewandowski planował też budowę w Warszawie biurowca. Co z tych planów wyjdzie, na razie nie wiadomo. Inwestycji w nieruchomości nie żałuje za to Franciszek Smuda, trener łódzkiego Widzewa i były trener reprezentacji Polski, który jest właścicielem okazałej rezydencji z apartamentami w Kościelisku.

- Stając się współwłaścicielem tego apartamentowca chciałem się zabezpieczyć na przyszłość - mówi nam Franciszek Smuda. - Zresztą dziś piłkarze, sportowcy myślą inaczej niż kiedyś. Mają większą świadomość, wiedzą, że nie można wydać wszystkich pieniędzy. Trzeba je w coś zainwestować, myśleć o tym, co będzie, gdy skończą karierę.

Franciszek Smuda jest dumny ze swojej rezydencji, przyznaje nawet, że to jeden z najładniejszych takich budynków w okolicach Zakopanego.

- Słyszałem wiele pochwał na jego temat - uśmiecha się.

Franciszek Smuda i jego podhalańskie apartamenty
Krzysztof Szymczak/archiwum Polska Press Stając się współwłaścicielem tego apartamentowca chciałem się zabezpieczyć na przyszłość - mówi Franciszek Smuda

Franciszek Smuda w apartamentowiec w Kościelisku zainwestował wspólnie ze znanym zakopiańskim architektem Adamem Bukowskim „Tyrałą”. Rezydencja Rysulówka stoi w zacisznej okolicy, południowo-zachodniej części Kościeliska. Zbudowano ją z naturalnych materiałów, głównie z kamienia i drewna. Z okien roztacza się piękny widok na Giewont, Czerwone Wierchy. Otwarto ją dwa lata temu, we wrześniu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Gronczewska

Jestem łodzianką więc Kocham Łódź. Piszę o historii mojego miasta, historii regionu, sprawach społecznych, związanych z religią i Kościołem. Lubię wyjeżdżać w teren i rozmawiać z ludźmi. Interesuje się szeroko pojmowanym show biznesem, wywiady z gwiazdami, teksty o nich.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.