Fałszywy kapelan kadry narodowej - news, którego nie było [FELIETON SŁAWOMIRA SOWY]

Czytaj dalej
Fot. Pixabay / call01deepak
Stanisław Sowa

Fałszywy kapelan kadry narodowej - news, którego nie było [FELIETON SŁAWOMIRA SOWY]

Stanisław Sowa

Jerzy Brzęczek powołał kapelana kadry narodowej - wrzucił ktoś "newsa" na Facebooku. Zanim news okazał się fake newsem, rozpętała się dyskusja. Nikt nawet nie pomyślał, że to jakiś absurd.

Wiadomość brzmiała tak: dopiero co powołany selekcjoner Jerzy Brzęczek powołał kapelana polskiej kadry narodowej w piłce nożnej. Padło nawet nazwisko księdza i miejscowość, z której pochodzi. Na Facebooku rozpętała się gorąca dyskusja, po czym okazało się, że to fake news, a może żart, co przyznała koleżanka, która go upowszechniła, nie zdając sobie sprawy, że nie ma w tym krzty prawdy. Fake news czy żart, nieważne. Zresztą, coraz trudniej odróżnić jedno od drugiego. Żyjemy w świecie, w którym nie wiadomo co jest prawdą i jak ją weryfikować.

Nikomu z uczestników dyskusji nie przyszło również do głowy, że z tym kapelanem to może być fake news. A skoro nie przyszło, to znaczy, że dyskutujący oburzali się, kpili, ale całej sytuacji nie uznali za rzecz nie do pomyślenia. Może dlatego, że jeszcze do niedawna tak wiele rzeczy w Polsce wydawało się nie do pomyślenia... Zresztą kto powiedział, że dzisiejszy fake news jutro nie okaże się prawdziwym newsem?

Stanisław Sowa

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.