Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Radosław Patroniak

Ewa Pajor odżyła w Wolfsburgu i nie chce być zapamiętana przez kibiców tylko jako "złota nastolatka"

Ewa Pajor (trzecia z prawej) odzyskała nie tylko miejsce w wyjściowym składzie Wolfsburga, ale znów została liderką reprezentacji Fot. Paweł F. Matysiak Ewa Pajor (trzecia z prawej) odzyskała nie tylko miejsce w wyjściowym składzie Wolfsburga, ale znów została liderką reprezentacji
Radosław Patroniak

Była piłkarka Medyka Konin, Ewa Pajor po trudnych początkach w Wolfsburgu wróciła do składu i przedłużyła kontrakt do 2020 r. W drodze do triumfu w Bundeslidze i Lidze Mistrzyń odwiedziła Poznań.

Pięć lat temu zdobyła z reprezentacją do lat 17 mistrzostwo Europy. Pół roku później otrzymała nagrodę Golden Player, czyli dla najlepszej piłkarki Europy do lat 17. W tym czasie została też laureatką naszego Plebiscytu na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski. Wydawało się, że świat stoi przed nią otworem.

Po przejściu 2,5 roku temu do niemieckiego VfL Wolfsburg kariera sympatycznej zawodniczki, pochodzącej z Pęgowa koło Uniejowa, mocno wyhamowała. Ostatnie półrocze daje jednak nadzieję, że nasza „złota nastolatka” przebije się na szczyt również w dorosłej piłce. W końcu wciąż jest młoda (niedawno skończyła 21 lat), a jej największą zaletą jest pracowitość.

– Nie jestem prorokiem, by zadeklarować, że Ewa będzie kiedyś też najlepsza w seniorskiej piłce. Pozytywne jest to, iż po dwóch latach siedzenia na ławce wreszcie zaczęła grać. Szkoda jednak, że straciła te dwa sezony, co odbiło się też na jej pozycji w kadrze

– tłumaczył Roman Jaszczak, prezes i trenera Medyka, człowiek który w dużym stopniu ukształtował piłkarsko snajperkę Wolfsburga.

Debiut w ekstralidze, czyli gol po dwóch minutach

Aby zdać sobie sprawę ze skali talentu Pajor warto przypomnieć jej początki w dorosłym futbolu. 14 kwietnia 2012 r. zadebiutowała w ekstralidze,

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Radosław Patroniak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.