Eksperyment na mieszkańcach

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Alicja Zboińska

Eksperyment na mieszkańcach

Alicja Zboińska

Niewiele ponad tydzień dzieli nas od wydarzenia, na które łodzianie czekali pięć lat - otwarcia dworca Łódź Fabryczna. Mieli czekać krócej, ale świecka łódzka tradycja zakłada, że żadnej inwestycji drogowej i żadnej innej realizowanej przez miasto nie da się skończyć w terminie.

Eksperyment na mieszkańcach
Alicja Zboińska

Nie da się i już, a powody tylko się mnożą. Zwykle chodzi o obiekty pod ziemią, których zapewne złośliwie nikt na mapach nie zaznaczył i dopiero, gdy się je odkopie, to zaczynają szkodzić. Dobrnęliśmy jednak niemal do końca i przy okazji urzędnicy poinformowali łodzian o wynikach komunikacyjnej burzy mózgów, którą zapewne ćwiczyli przez te budowlane dworcowe lata.

Mieszkańcy dowiedzieli się wreszcie jak i czym dojadą na dworzec i jak będą się tu poruszać. O ile jeszcze w trakcie budowy mieszkańcy Śródmieścia mieli nadzieję, że będzie dobrze, to teraz dość boleśnie się przekonali, że będzie... jakoś. Pasażerów komunikacji miejskiej szczególnie frapuje, dlaczego autobus linii 57, który już rzadko jeździ punktualnie, a tłumaczone jest to m.in. długością jego trasy, zyskał dodatkowe metry do pokonania zygzakiem na odcinku od ul. Narutowicza do Sienkiewicza. Musi bowiem dotrzeć do dworca, przy którym będzie się zatrzymywał milion innych autobusów i tramwajów. A ich zdziwienie jest tym większe, że przed remontem na dworzec docierało mniej autobusów, a jednak dojechać się dało. Nie wspominając, że „57” ma nadal stać w korkach na ul. Sienkiewicza, a nie Kilińskiego, z której ruguje się auta... Za tym mieszkańcy nie staną murem.

Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.