Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Ekolog na polowaniu, czyli aktywiści kontra myśliwi

Czytaj dalej
Fot. Sylwia Hejno
Aleksandra Dunajska

Ekolog na polowaniu, czyli aktywiści kontra myśliwi

Aleksandra Dunajska

Myśliwi śledzą zwierzynę, oni śledzą myśliwych. Stają na linii strzału, żeby uniemożliwić zabicie dzika czy sarny. Blokady polowań dotarły na Lubelszczyznę. Zobaczyliśmy je, rozmawialiśmy z każdą ze stron. Punktów wspólnych - brak.

W niedzielny poranek na leśnej drodze w lesie otaczającym miejscowość Bójki spotykamy kilka osób. Na pierwszy rzut oka można by uznać ich za zwykłych spacerowiczów, gdyby nie fakt, że trzech z nich niesie broń. Odróżniają ich też kamizelki - część ma pomarańczowe, część - jaskrawożółte. Pierwsi to myśliwi, drudzy - aktywiści, którzy przyjechali, żeby zablokować polowanie.

Pięcioro młodych ludzi w milczeniu podąża za myśliwymi. - Nie chcemy wdawać się w kłótnie, nastawiamy się na milczący sprzeciw - tłumaczy Olga. Trzech myśliwych też zachowuje spokój. - Mamy swoje plany łowieckie i je realizujemy. Ciekawe, kto będzie płacił rolnikom za szkody w uprawach? My czy ci ludzie? - mówi jeden z zapytanych przez nas mężczyzn (nie chce, żeby podawać jego nazwisko). Myśliwi odbierają telefon od kolegów z informacją o tym, gdzie powinni się kierować. Zmieniają kierunek marszu, jedna z dziewczyn idzie w ich ślady. Jej cel - uniemożliwić oddanie strzału.

Z artykułu dowiesz się m.in.:

 • o co walczą aktywiści? 
 • jakie są argumenty myśliwych, a jakie ekologów?
 • czy dojdzie do rezygnacji z polowań zbiorowych? 

Zachęcamy do czytania! 

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aleksandra Dunajska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.