Dziennik Łódzki - od redaktora: Łódzka bitwa o nazwy ulic

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Dariusz Gabryelski

Dziennik Łódzki - od redaktora: Łódzka bitwa o nazwy ulic

Dariusz Gabryelski

Wojewoda łódzki zmienił jednym podpisem adresy zamieszkania tysięcy łodzian. Kolega w pracy bardzo się zdziwił, że już nie mieszka przy ul. Gorkiego tylko przy ul. Sacharowa.

Inny był mocno zaskoczony, gdy usłyszał, że rano wyszedł z domu przy ul. L. Kruczkowskiego, ale wróci już na ul. Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

Polityczna burza rozpętała się, gdy informacja o dekomunizacji łódzkich ulic dotarła na sesję rady miejskiej. Radni PO ogłosili, że przeprowadzą konsultacje społeczne w sprawie patronów ulic. Mieli rok, by zaproponować własne nazwy, ale tego nie zrobili. Nie podoba im się, że plac Zwycięstwa ma być pl. Lecha Kaczyńskiego. PiS z kolei uważa, że dzięki decyzji wojewody w Łodzi skończył się wczoraj komunizm.

Do niedawna jedynym patronem, który nie budził żadnych sprzeciwów i wątpliwości, był papież Jan Paweł II. To się jednak zmieniło.

Dariusz Gabryelski

Dziennikarstwem zajmuję się od 2002 roku. Pracę w tym zawodzie rozpocząłem w dziale sportowym „Życia Warszawy”. Po kilku latach wróciłem do Łodzi. Trafiłem wówczas do gazety „Echo miasta”, gdzie pisałem o inwestycjach, drogach i transporcie, komunikacji, sporcie oraz o problemach Łodzi i jej mieszkańców. Od 2008 roku jest redaktorem i wydawcą w „Dzienniku Łódzkim”.
Interesują mnie: polityka, inwestycje, problemy Łodzi i sport.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.