Dworzec Łódź Fabryczna służy jako wielki parking

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Matylda Witkowska

Dworzec Łódź Fabryczna służy jako wielki parking

Matylda Witkowska

Z 960 darmowych miejsc korzystają pracownicy biurowi i interesanci z regionu.

Na ziejącym pustkami dworcu Łódź Fabryczna coraz trudniej znaleźć miejsce parkingowe. W dni robocze 960 miejsc jest niemal w całości zajetych. Ale nie przez pasażerów.

Na dworcu samochody zostawiają pracownicy sąsiednich biurowców oraz mieszkańcy regionu, którzy załatwiają sprawy w Łodzi. To nawet połowa parkujących.

- Coraz trudniej mi zaparkować. Boję się, że albo w końcu zabraknie miejsc albo wprowadzą opłaty - mówi pani Krystyna, która dojeżdża do Warszawy do pracy.

Parkingiem opiekuje się Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi. Na razie nie może wprowadzić opłat, bo dworzec dostał dofinansowanie unijne. Ale za pięć lat to się zmieni. - Będziemy obserwować sytuację. Jeśli rzeczywiście będą tam problemy z zaparkowaniem dla pasażerów, rozważymy wprowadzenie opłat - zapowiada Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy ZDiT.

W dalszej części artykułu przeczytasz: kto parkuje na dworcowym parkingu? Kiedy wprowadzone zostaną opłaty za parking? Czy na parkingu przy dworcu robi się coraz ciaśniej?

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.