Duża część dawnego Zachemu sprzedana

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch/zdjęcie ilustracyjne
Wojciech Mąka

Duża część dawnego Zachemu sprzedana

Wojciech Mąka

Znaczna część dawnych Zakładów Chemicznych Zachem została sprzedana. Według nieoficjalnych informacji, nabywca to spółka działająca na ogólnokrajowym rynku nieruchomości. Umowa zostanie podpisana dopiero w lutym przyszłego roku.

Cena bez podatku za sporą część budynków i terenu dawnych zakładów wyniosła 39 milionów złotych. Była to jedyna oferta w postępowaniu przetargowym, ogłoszonym przez syndyka masy upadłościowej Infrastruktury Kapuściska SA, następcy prawnego Zachemu. Zdaniem syndyka, oferta spełniła wszystkie wymogi formalne. Sędzia komisarz z Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego w Bydgoszczy zatwierdził ofertę.

Jaka część dawnego zakładu została kupiona, na razie dokładnie trudno określić. Jedyny pewnik jest taki, że umowa kupna ma być podpisana w lutym przyszłego roku.

Według nieoficjalnych informacji, nabywca to spółka działająca na ogólnokrajowym rynku nieruchomości, a teren znajduje się blisko osiedla Kapuściska.

Sytuacja formalno-prawna na terenie dawnych zakładów jest skomplikowana. Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Mąka

Zajmuję się szeroko pojętą tematyką sądowa i policyjną - od relacjonowania procesów po sprawy kryminalne . Nie stronię także od opisywania spraw związanych z samorządem - zwłaszcza w kontrowersyjnych aspektach. Prywatnie jestem miłośnikiem historii II wojny światowej na jej europejskich teatrach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.