Droższe parkowanie - co oni zrobią z naszymi pieniędzmi? [FELIETON SŁAWOMIRA SOWY]

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Sławomir Sowa

Droższe parkowanie - co oni zrobią z naszymi pieniędzmi? [FELIETON SŁAWOMIRA SOWY]

Sławomir Sowa

Opłaty za parkowanie w dużych miastach mogą wzrosnąć nawet do 9,99 zł na godzinę, aby zmusić kierowców do porzucenia aut. Ale na co pójdą pieniądze z uzyskanej z łupienia kierowców?

Zgodnie z nową ustawą samorządy będą mogły podnieść stawki za parkowanie w centrach dużych miast nawet do 9,99 zł za godzinę. Suma zwala z nóg, zwłaszcza jeśli pomyśleć, że do takiej Łodzi przyjedzie załatwić jakąś pilną sprawę ktoś z regionu, gdzie zarobki są niższe.

Pytanie co samorządy zrobią z tą brzytwą podarowaną im przez Sejm. Ideologia jest urocza: chodzi o to aby skłonić ludzi, żeby przesiedli się do komunikacji publicznej i na rowery, żeby było mniej smogu. Bardzo ładnie. Ciekawe co przyniesie życie? Kiedy instalowano fotoradary, też chodziło o szczytny cel - zmuszenie kierowców do wolniejszej jazdy i poprawy bezpieczeństwa na drogach. Ale gdy samorządy dostały prawo do instalacji fotoradarów, zaczęło się wielkie polowanie na kieszenie kierowców.

Jak będzie teraz? Jedna różnica jest widoczna gołym okiem: licencję na polowanie z fotoradarem miały duże miasta i małe, biedne gminy, teraz brzytwę do ręki dostały tylko duże miasta. Za rok przekonamy się, czy to będzie delikatne golenie, czy zarzynanie kierowców, aby uzupełnić miejski budżet.

Sławomir Sowa

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.