Dodatkowe 20 mln zł dla szpitali w Łódzkiem. NFZ zwiększy wyceny świadczeń w szpitalach sieciowych m.in. n internie, kardiologii, ortopedii.

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Polska Press
Matylda Witkowska

Dodatkowe 20 mln zł dla szpitali w Łódzkiem. NFZ zwiększy wyceny świadczeń w szpitalach sieciowych m.in. n internie, kardiologii, ortopedii.

Matylda Witkowska

Dodatkowe 20 milionów złotych trafi do szpitali w Łódzkiem, które należą do sieci szpitali. Wsparcie otrzymają 34 placówki w regionie, głównie powiatowe. Od 1 lipca NFZ zwiększy bowiem wyceny świadczeń m.in. w internie, kardiologii, ortopedii.

Od 1 lipca o 3 proc. zwiększy się wycena świadczeń w ramach leczenia szpitalnego. To oznacza, że NFZ przekaże więcej pieniędzy szpitalom sieciowym. W całym kraju będą to 302 mln zł podzielone na województwa według algorytmu. Region łódzki otrzyma 20 mln zł, trafią one do 34 szpitali, głównie powiatowych.

- Przeciętny wzrost wyniesie ok. 600 tys. zł, w przypadku największych podmiotów będzie to przeszło 2 mln zł. Przygotowujemy stosowne aneksy, które pozwolą szpitalom szybko odczuć tę zmianę finansową, która umożliwi pokrycie kosztów podwyżek dla wszystkich grup zawodowych. Uruchomienie dodatkowych pieniędzy jest już tylko kwestią techniczną – informuje Artur Olsiński, dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

To kolejna już w tym roku zmiana planu finansowego NFZ. W marcu ryczałty szpitali w sieci z regionu zwiększyły się o 116 milionów w porównaniu z rokiem 2019. Łódzki NFZ otrzymał także 51,5 mln zł z budżetu państwa na walkę z COVID-19. Najwięcej z tej kwoty otrzymał szpital jednoimienny w Zgierzu -aż 26 mln zł.

Matylda Witkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.