Do tablicy: Odgrzewane drugie śniadanie dla ucznia

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Maciej Kałach

Do tablicy: Odgrzewane drugie śniadanie dla ucznia

Maciej Kałach

Radne SLD poprosiły w interpelacji do prezydent Hanny Zdanowskiej o przygotowanie "ważnych informacji, które pozwolą na zrealizowanie programu Drugie śniadanie dla ucznia".

Do tablicy: Odgrzewane drugie śniadanie dla ucznia
Maciej Kałach

Chodzi o wyliczenie, ile kosztowałoby budżet miasta wprowadzenie darmowego posiłku dla dzieci z klas I-III w łódzkich podstawówkach (lub chociaż dla klas I-II albo samych pierwszaków). Z odpowiedzią nieskromnie śpieszę... ja. Koszt wprowadzenia śniadań dla klas I-III w łódzkich podstawówkach to 7 mln złotych rocznie. Skąd to wiem?

Z programu wyborczego SLD przed ostatnią kampanią samorządową. O takiej kwocie mówił Tomasz Trela, obecny wiceprezydent miasta odpowiedzialny za oświatę. A darmowe śniadania dla uczniów były postulatem jego ekipy. Ceny żywności od 2014 drastycznie nie wzrosły, dlatego nie spodziewam się, aby koszt śniadań nagle osiągnął np. pułap cenowy jednej trybuny stadionu.

Mam wrażenie, że SLD "odgrzał" swoje drugie śniadania sprzed czterech lat, bo za dużo szumu zrobiło się wokół obywatelskiego projektu uchwały o darmowej komunikacji miejskiej dla uczniów podstawówek. Dla łódzkiego SLD problem w tym, że do wprowadzenia projektu w życie dąży Inicjatywa Polska, której twarz w mieście daje Dariusz Joński. Licytujcie się śniadaniami i darmową komunikacją, a wasze projekty i tak nie wejdą w życie. Gdy dojdzie do głosowań na sesji, radnych PO o tym, że nie ma darmowych lunchów (i śniadań) pouczy Ireneusz Jabłoński, ultraliberalny zastępca Hanny Zdanowskiej.

Maciej Kałach

Reporter "Dziennika Łódzkiego" od sierpnia 2006 r. do połowy listopada 2021 r. Aktualny kontakt z Maciejem Kałachem można nawiązać przez profil na Facebooku: www.facebook.com/KalachNieTylkoOSzkolach lub pod numerem telefonu 573804999.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.