Do tablicy: Czy reforma sprzątnie kupy z Widzewa?

Czytaj dalej
Fot. Michał Pawlik
Maciej Kałach

Do tablicy: Czy reforma sprzątnie kupy z Widzewa?

Maciej Kałach

Najlepszy patron na czas reformy oświaty to Bolesław Chrobry. Kadra Gimnazjum nr 1, jego imienia, uchodzi właśnie spod topora MEN, bo magistrat uznając „jedynkę” za najlepszą w Łodzi, przekształca tę szkołę w nowy ogólniak.

Do tablicy: Czy reforma sprzątnie kupy z Widzewa?
Grzegorz Gałasiński

Większość pozostałych gimnazjów UMŁ wygasi albo włączy je - jako wygasające oddziały gimnazjalne - do obecnych podstawówek lub ogólniaków. Drugi „szczęśliwy Chrobry” to... spółdzielnia mieszkaniowa imienia tego króla na Widzewie Wschodzie.

Wiosną ubiegłego roku jej prezes zadecydował o wypowiedzeniu umów dwóm miejskim przedszkolom, które działają w blokach „Chrobrego”.

Prezes argumentował, że musi dbać przede wszystkim o interesy spółdzielców - tymczasem przedszkolaki hałasują, ich rodzice zastawiają miejsca parkingowe mieszkańcom, a w ogóle lokale na parterze można sprzedać, bo zyski z takiego rozwiązania lepiej wspomogą budżet spółdzielni niż te z wynajmu.

Spółdzielnia wycofała się z wyrzucania przedszkoli, bo magistrat zagroził, że mniej przychylnie będzie patrzył na jej potrzeby z wysokości ul. Piotrkowskiej 104. Jednak teraz urzędnicy mają do zapełnienia przestrzenie po wygaszanych gimnazjach - także na wielkich osiedlach. I m.in. do sal po tych szkołach będą wprowadzane przedszkolaki z kilkunastu nieruchomości, które nie należą do miasta.

Proponuję „Chrobremu” przeznaczyć zbliżające się zyski ze sprzedaży lokali po przedszkolach na uprzątniecie psich kup i akcję edukacyjną właścicieli ich sprawców. Na „królewskim” osiedlu nadmiar kup nie przystoi.

Maciej Kałach

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.