Do niedzieli w Akademii Muzycznej w Łodzi trwają międzynarodowe kursy pianistyczne

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński
Dariusz Pawłowski

Do niedzieli w Akademii Muzycznej w Łodzi trwają międzynarodowe kursy pianistyczne

Dariusz Pawłowski

Trwa trzecia edycja międzynarodowych pianistycznych kursów mistrzowskich w łódzkiej Akademii Muzycznej. Ceremonię otwarcia wzbogacił recital Piotra Alexewicza, laureata Międzynarodowej Nagrody Grażyny Bacewicz 2020. Na zakończenie zaplanowano między innymi wręczenie Międzynarodowej Nagrody Grażyny Bacewicz 2021.

W międzynarodowych pianistycznych kursach mistrzowskich - BISMA Bacewicz International Summer Music Academy - biorą udział pianiści, którzy zaprezentują się na tegorocznym Konkursie Chopinowskim. Publiczność ma szansę posłuchać, jak grają młodzi pianiści, uczestnicząc w otwartych koncertach, które odbywają się codziennie do 15 sierpnia.

Nad warsztatem i repertuarem pianistycznym pracuje w Łodzi 31 pianistów z Polski, Szwajcarii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Danii, Australii, Japonii, Korei i Tajlandii. Kursy prowadzą znakomici pedagodzy z prestiżowych uczelni muzycznych - wśród nich: Dang Thai Son z New England Conservatory of Music w Bostonie, Claudio Martinez Mehner z Hochschule für Musik w Bazylei oraz Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii, Ilya Maximov z Universität Mozarteum w Salzburgu oraz Hubert Rutkowski z Hochschule für Music und Theater w Hamburgu.

Koncerty towarzyszące projektowi są nie tylko otwarte dla publiczności, ale także transmitowane online poprzez fanpage Akademii Muzycznej w Łodzi na portalu Facebook. Wszystkie rozpoczynają się o godz. 19.30 i odbywają się w sali nr 12 Pałacu Akademii Muzycznej przy ul. Gdańskiej 32.

W piątek 13 sierpnia w wieczorze „Chopin” wezmą udział polscy i zagraniczni uczestnicy eliminacji do XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. W sobotę 14 sierpnia ponownie wystąpią uczestnicy BISMA, a w niedzielę 15 sierpnia, w ramach gali finałowej, odbędą się koncert uczestników BISMA i wręczenie Międzynarodowej Nagrody Grażyny Bacewicz 2021.

Pozostało jeszcze 2% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dariusz Pawłowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.