Długie kolejki po paszport. Tyle wniosków o wydanie paszportu nie wpływało od lat. 500+ jedzie na zagraniczne wakacje

Czytaj dalej
Alicja Zboińska

Długie kolejki po paszport. Tyle wniosków o wydanie paszportu nie wpływało od lat. 500+ jedzie na zagraniczne wakacje

Alicja Zboińska

Kolejki w miejscach, gdzie składa się wnioski ustawiają się od stycznia. W województwie łódzkim można to zrobić w czterech punktach: w Łodzi (przy ul. Piotrkowskiej 103), w Piotrkowie (przy ul. Sienkiewicza 16a), w Sieradzu (plac Wojewódzki 3) oraz w Skierniewicach (ul. Jagiellońska 29). Tylko w czerwcu w Piotrkowie złożono 2 tysiące wniosków.

- Ten rok jest rekordowy - mówi Violetta Kubiak-Gniewisz, kierownik Oddziału Paszportowego w Łodzi. - Tylko w pierwszym półroczu wpłynęło do nas nieco ponad 52 tysiące wniosków o wydanie paszportu, a w analogicznym okresie ubiegłego roku było ich niecałe 40 tysięcy. W całym ubiegłym roku przyjęliśmy dokładnie 56.321 wniosków o wydanie paszportu.

Czy kolejki zmuszą urzędników do wydłużenia czasu pracy? Na wyjazd pozwalamy sobie, bo żyje nam się lepiej... czy dzięki temu, że mamy pieniądze z 500+?

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.