Długi mieszkańców Łódzkiego. Panie zadłużają się w firmach, a panowie pożyczają w bankach

Czytaj dalej
Alicja Zboińska

Długi mieszkańców Łódzkiego. Panie zadłużają się w firmach, a panowie pożyczają w bankach

Alicja Zboińska

Średnie zadłużenie mieszkańca naszego regionu w firmie pożyczkowej to 4,1 tys. zł. W bankach średni dług jest o wiele większy i wynosi 53,5 tys. zł. Kobiety pożyczają mniejsze kwoty na meble i ubrania. Mężczyźni częściej zaciągają kredyty na mieszkanie i samochód.

Tak wynika z nowego raportu Krajowego Rejestru Długów, którego pracownicy przeanalizowali sytuację finansową dłużników w podziale na płeć. Główny wniosek jest następujący: kobiety zadłużają się w firmach pożyczkowych równie często jak mężczyźni, ale mają większe długi. To istotna zmiana, przez lata bowiem mężczyźni stanowili większość klientów takich firm. Jedynie wśród osób powyżej 65 lat dominowały tu panie. Obecnie młode kobiety coraz częściej korzystają z firm pożyczkowych. Dotyczy to zwłaszcza pań mieszkających na wsi i w małych miastach. Na liście osób, które zaciągają kredyty w bankach dominują mężczyźni.

53,5 tys. zł wynosi średnie zadłużenie mieszkańca województwa łódzkiego w banku

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.