Dlaczego młodzi ludzie nie garną się do pracy w policji?

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Sławomir Sowa

Dlaczego młodzi ludzie nie garną się do pracy w policji?

Sławomir Sowa

Jesienią ubiegłego roku policjanci silną presją wymusili na rządzie podwyżki wynagrodzeń. Ale wygląda na to, że kandydatów do pracy w policji od tego nie przybyło

Od pewnego czasu w Łódzkiem znów przybywa posterunków policji. I słusznie. Państwo musi gwarantować obywatelom poczucie bezpieczeństwa. Ale same posterunki i komisariaty bezpieczeństwa nie zapewnią. Według Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, w Łódzkiem brakuje dziś ponad 500 funkcjonariuszy, z czego prawie połowa to wakaty w Łodzi.

Do zbudowania i utrzymania posterunku czy komisariatu potrzeba woli i pieniędzy, ale powiedzmy sobie szczerze – to ta łatwiejsza część do wykonania. Gorzej ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do policji, nie mówiąc już o długich latach szkolenia, aby byli dobrymi stróżami prawa.

Warto sobie zadać pytanie, dlaczego młodzi ludzie nie chcą być dziś policjantami. Co się stało z prestiżem tego zawodu, który powinien przyciągać najlepszych? Czy na pewno chodzi tylko o pieniądze i dobrą sytuację gospodarczą, która umożliwia szukanie lepszej pracy gdzie indziej?

Sławomir Sowa

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.