Dla kogo ma być ten zakaz

Czytaj dalej
Fot. archiwum Polska Press
Dariusz Gabryelski

Dla kogo ma być ten zakaz

Dariusz Gabryelski

Zaczyna się batalia o zakaz handlu w niedzielę.

Dla kogo ma być ten zakaz
Grzegorz Gałasiński

- Jest moją troską, by jak najszybciej przystąpić do pracy nad tym projektem - mówi Janusz Śniadek, poseł PiS.

Szef Solidarności Piotr Duda zażądał, aby rządzący natychmiast zajęli się projektem obywatelskim dotyczącym zakazu handlu w niedzielę. Tymczasem ostatni sondaż pokazuje, że aż 59 proc. Polaków jest przeciwko zakazowi handlu w niedzielę. Pomysł popiera 35 proc. pytanych. Wcześniej zwolenników zakazu było więcej. Skąd ta zmiana? Może stąd, że ta ustawa dotyczy coraz mniejszej liczby pracujących w niedzielę Polaków.

Często chodzę na zakupy do hipermarketów i widzę, że coraz trudniej spotkać tam Polaka. W kasie klientów obsługuje dziewczyna z Ukrainy. Gdy pytam pracownika, który układa towar, gdzie leży produkt, którego szukam, znów słyszę wschodni akcent. Mam wrażenie, że w hipermarketach „językiem urzędowym” stał się ukraiński. Mimo to wiem, że Solidarność tej sprawy nie odpuści.

Dariusz Gabryelski

Dziennikarstwem zajmuję się od 2002 roku. Pracę w tym zawodzie rozpocząłem w dziale sportowym „Życia Warszawy”. Po kilku latach wróciłem do Łodzi. Trafiłem wówczas do gazety „Echo miasta”, gdzie pisałem o inwestycjach, drogach i transporcie, komunikacji, sporcie oraz o problemach Łodzi i jej mieszkańców. Od 2008 roku jest redaktorem i wydawcą w „Dzienniku Łódzkim”.
Interesują mnie: polityka, inwestycje, problemy Łodzi i sport.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.