Dawać kasę i milczeć, czyli dziwny jest ten świat

Czytaj dalej
Marek Kęskrawiec

Dawać kasę i milczeć, czyli dziwny jest ten świat

Marek Kęskrawiec

Prokuratura postanowiła oskarżyć do niedawna znanych dolnośląskich działaczy PiS, w tym byłego posła, o wyprowadzenie z PCK ponad 3 mln zł.

Jednym z najbardziej żenujących wątków tej sprawy jest trwające latami okradanie kontenerów z odzieżą przeznaczoną dla najuboższych. Co lepsze ciuchy trafiały bowiem nie do biednych, ale do sklepów z używaną odzieżą. Drugi żałosny element procederu to udział w nim dawnego bliskiego współpracownika Anny Zalewskiej, naszej nieodżałowanej specjalistki od czynienia chaosu w szkolnictwie, za co prezes Jarosław Kaczyński postanowił usunąć zadziorną Annę aż do Brukseli. Zesłanie to było może i bolesne, ale za to - jakże korzystne finansowo.

Biorąc pod uwagę, że mamy tu do czynienia z partią głoszącą dobrą zmianę i stale umizgującą się do przeciętnego (prawdziwego) Polaka - cała sprawa jest tym bardziej przykra dla władzy. Trzeba będzie ją teraz przykryć kolejnym rozdziałem walki z ohydnymi polskojęzycznymi sędziami, których ochoczo wspierają „lewackie” hufce z Niemiec i Francji. Idę o zakład, że narodowi taka kontrofensywa („nie będą nam tu w obcych językach”)_bardzo się spodoba.

Jak to wszystko pogodzić z faktem, że w tym samym momencie większość Polaków opowiada się za dalszym pozostawaniem w Unii? Ano prosto. Niech Bruksela daje kasę, ale się w nasze życie nie wtrąca. Sprzeczość? Nie większa od tej, wedle której Polacy w takim samym stopniu są za niskimi podatkami, w jakim domagają się od państwa solidnej opieki. Ot, nadwiślańska logika.

Marek Kęskrawiec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.