Czy leci z nami Belka? Łódzki europoseł poleciał w poniedziałek do Strasburga. Z Łodzi

Czytaj dalej
Fot. Szymczak Krzysztof / Polska Press
Stanisław Sowa

Czy leci z nami Belka? Łódzki europoseł poleciał w poniedziałek do Strasburga. Z Łodzi

Stanisław Sowa

Były premier Marek Belka poleciał do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Chyba postanowił zdjąć klątwę, którą kiedyś rzucił na łódzki i port lotniczy, bo odleciał właśnie z Łodzi.

A jednak potrzebne! Dziś Marek Belka, poseł do Parlamentu Europejskiego, poleciał z Łodzi samolotem Lufthansa przez Monachium do Strasburga” – pochwaliło się w poniedziałek łódzkie lotnisko. Pięć lat temu ujawniono potajemne nagranie, na którym były premier oświadczył: „Lotnisko im. Reymonta, czyli w Łodzi, malutkie lotnisko, ch… wie komu potrzebne, ale jest”.

Z czego wynika to nawrócenie Marka Belki? Chyba jednak nie z żadnych analiz ruchu pasażerskiego, tylko z wygody. Z domu były premier na Lublinek jedzie tylko 10 minut, co poniekąd wyjaśnia, dlaczego zmienił zdanie. Nie wszyscy pracujemy w Strasburgu i nie wszystkim jest po drodze latanie przez Monachium, ale wszyscy chcielibyśmy mieć tak wygodnie jak Marek Belka.

Można się zastanawiać, czy wczorajszy wylot zatrze tamto fatalne wrażenie sprzed kilku lat, ale po co? Będzie więcej kierunków i samolotów, to ludzie będą latać, nie oglądając się czy leci z nimi Belka. Wystarczy, że poleci pilot.

Stanisław Sowa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.