Człowiek to dopiero rarytas. Z powodu braku fachowców staje S5, a za remont Młynów Rothera zapłacimy 38 mln złotych więcej

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Arkuszewski
Jarosław Reszka

Człowiek to dopiero rarytas. Z powodu braku fachowców staje S5, a za remont Młynów Rothera zapłacimy 38 mln złotych więcej

Jarosław Reszka

PiS-owskie orły jeżdżą po Polsce, chwaląc się pięcioprocentowym wzrostem gospodarczym i siedmioprocentowym wzrostem wynagrodzeń. Z lotu dumnego ptaka wygląda to pięknie… ale tu, na ziemi, pospolitość skrzeczy.

Parę dni temu musiałem kopnąć się przez tę rzeczywistość z Bydgoszczy pod Poznań. Nie trzeba być bystrym obserwatorem, by dostrzec, że animusz budowniczych drogi S5 osłabł. A to, jak się okazuje, i tak jeden z najszybciej budowanych fragmentów S5 w naszym regionie. Jak już parę razy pisaliśmy, wszyscy wykonawcy tej drogi jak jeden mąż złożyli wnioski, tzw. roszczenia, o przedłużenie terminu ukończenia robót.

Jednomyślność podsuwa podejrzenie o zmowie. Dziwna byłaby to jednak zmowa, której uczestnicy knują, by… jak najpóźniej dostać pieniądze za robotę. Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad długo nie podawała argumentów, po które sięgnęli wykonawcy.

Przeczytaj dalszą część felietonu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Reszka

Redaktor wydań "Expressu Bydgoskiego", publicysta - autor felietonów, komentarzy, recenzji książek oraz przedstawień teatralnych i operowych. Dziennikarz od ponad 25 lat. Doktor nauk humanistycznych. Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor książek w zakresie językoznawstwa i literatury faktu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.