Czeka nas remont? Strach się bać...

Czytaj dalej
Fot. Paweł Łacheta
Alicja Zboińska

Czeka nas remont? Strach się bać...

Alicja Zboińska

Pustkę widzę, pustkę - mogą jak mantrę powtarzać mieszkańcy Kilińskiego, którzy przez kilka lat męczyli się z remontem ulicy, by obecnie mieszkać przy chodnikach i jezdni widmo.

By być dokładnym: jezdnia i chodniki oczywiście istnieją, tylko ludzi jakoś z nich wywiało. Tak opustoszałej ulicy Kilińskiego nie pamiętają najstarsi mieszkańcy. A to dopiero może być początek.

Czeka nas remont? Strach się bać...
Grzegorz Gałasiński

Podobne zmiany czekają mieszkańców ul. Tuwima. W przyszłym roku, co prawda, nie bardzo będą mogli wybrać się samochodem na większe zakupy, gdyż ulica ma być dokumentnie rozryta przez drogowców, ale potem za to ma być pięknie. Nowe chodniki, drzewa, niedziurawa jezdnia, piękna biblioteka, a zarazem miejsce spotkań. Wizualizacje - bardzo piękne zresztą - już są. Plany przetargowe - może mniej dekoracyjne, ale istotne - też. Jednak w nauczonych doświadczeniem sąsiadów z Kilińskiego mieszkańcach ul. Tuwima entuzjazmu to nie wzbudza. Zwłaszcza na myśl o opóźnieniach najpierw przy przetargu, a następnie przy samych pracach. Jeszcze o nich nie wiedzą, nikt zresztą teraz tego nie wie, a już się ich spodziewają, nauczeni doświadczeniem z innych miejskich inwestycji, zwłaszcza drogowych. Trudno wskazać taką, która zakończyła się w terminie. Standardem są raczej kilkumiesięczne, o ile nie dłuższe opóźnienia. Ale i tak to nie jest najgorsze. Nawet w tym mieście każdy remont kiedyś się kończy. Pytanie tylko co po nim zostanie? Pustka jak na Kilińskiego?

Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.