Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Czasem się dziwię, że ludzie wciąż tak się bawią przy Krawczyku [ROZMOWA]

Czytaj dalej
Fot. Sony Music
Anna Gronczewska

Czasem się dziwię, że ludzie wciąż tak się bawią przy Krawczyku [ROZMOWA]

Anna Gronczewska

- Gdy czyta się o sobie, że jest się wielkim artystą, to jego ego rośnie. Jednak gdy na tej samej stronie informują, że stracił on głos, to w tym momencie łatwo stracić grunt pod nogami - mówi Krzysztof Krawczyk, jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy

Niedługo ukaże się Pana nowa płyta pod znamiennym tytułem „Wiecznie młody”. Rzeczywiście tak się Pan czuje?
Tytuł nie ma nic wspólnego z moim samopoczuciem. Może w niebie będziemy wiecznie młodzi... Teraz nie jesteśmy tego tacy pewni. Ale noblista, jedyny taki śpiewający poeta, wymyślił utwór pod tym tytułem i inne piosenki, które nie są tuzinkowe w sensie postrzegania rzeczywistości i ludzi.

Wcześnie śpiewał Pan piosenki Leonarda Cohena, a teraz Boba Dylana. Dlaczego?
Wcześniej udało mi się zbliżyć polskiej publiczności twórczość Cohena. Śpiewając jego utwory, nie naśladowałem jednak tego artysty, nie małpowałem jego aranży. Wszystko było zupełnie inne, tylko piosenki pozostały podobne. Przyznam się, że początkowo nie chciałem nagrywać Cohena. Bałem się, że Krawczyk od muzyki tanecznej nie da sobie rady z tego typu poezją. Tymczasem być może przyszedł taki wiek, że wierzę w to, co napisał Cohen i inni poeci piosenki. Była to dla mnie wielka szkoła.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in. o debiucie Krzysztofa Krawczyka, dowiesz się, czy popularność ma więcej plusów czy minusów, oraz o tym, jaki artysta ma stosunek do Boga.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Gronczewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.