Agata Pustułka

Co ten rząd zrobi dla Śląska? Pytamy, bo w końcu mamy ze Śląska premiera Mateusza Morawieckiego

Co ten rząd zrobi dla Śląska? Pytamy, bo w końcu mamy ze Śląska premiera Mateusza Morawieckiego Fot. ARC
Agata Pustułka

Jeden minister i prawdopodobnie kilku wiceministrów, ludzi do "czarnej roboty". Z lupą szukać Ślązaków w rządzie Morawieckiego. Jego najważniejszym kłopotem w regionie będzie górnictwo. Związkowcy nie rozumieją dlaczego nie ma ministerstwa energii.

Teoretycznie mamy premiera ze Śląska - posła Mateusza Morawieckiego. Tak jak obiecał, powinien pilnować naszych spraw. Być może dlatego reprezentacja regionu w jego nowym-starym rządzie jest tak skromna, bo ograniczona do jednego ministra Michała Wosia.

Pnący się w górę „młody wilczek” z Solidarnej Polski Michał Woś (sylwetka Michała Wosia na str. 10-11) w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego będzie odpowiadał za środowisko, w tym za Lasy Państwowe, setki spółek i stanowisk, które można obsadzić. O dający szereg możliwości personalnych resort walczył jak lew Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski, która po ostatnich wyborach ma 17 posłów. W większości nastawionych na szybkie kariery, agresywnych uczestników dyskusji mediach.

- Powołania ministra Wosia nie łączę z jego szczególnymi kompetencjami dotyczącymi ochrony środowiska, a sprawa jego ochrony jest przecież kluczowa dla naszego regionu, ale ze zwykłym podziałem łupów w ramach Zjednoczonej Prawicy - ocenia Monika Rosa, posłanka Koalicji Obywatelskiej. - Świadczy to o bardzo krótkiej ławce rezerwowych - dodaje.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Pustułka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.