Były prezes Piotrkowskiej Fabryki Mebli skazany na półtora roku więzienia

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Śmigielski
Aleksandra Tyczyńska

Były prezes Piotrkowskiej Fabryki Mebli skazany na półtora roku więzienia

Aleksandra Tyczyńska

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim skazał byłego prezesa Piotrkowskiej Fabryki Mebli na karę łączną półtora roku więzienia m.in. za wyprowadzanie majątku fabryki spod egzekucji komorniczej, za to, że nie zgłosił wniosku o upadłość, kiedy sytuacja spółki była już fatalna i było to uzasadnione oraz za prowadzenie w sposób nierzetelny ksiąg rachunkowych. Najpoważniejszy zarzut - działania na szkodę spółki i doprowadzenie jej do ponad 11-milionowego długu, nie znalazł - zdaniem sądu - potwierdzenia w materiale dowodowym.

Śledztwo w sprawie Piotrkowskiej Fabryki Mebli, której upadłość po 60 latach funkcjonowania, piotrkowski sąd ogłosił w 2013 roku, trwało kilka lat, głównie w związku z mrówczą pracą, jaką mieli do wykonania biegli rewidenci.

Ostatecznie Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim postawiła byłemu prezesowi w akcie oskarżenia cztery zarzuty. Pierwszy dotyczył tego, że w 2011 r. w obliczu grożącej upadłości udaremnił lub uniemożliwił zaspokojenie kilkudziesięciu wierzycieli PFM w ten sposób, że powołując się na umowę pożyczki ze spółką z Radomska, której udziałowcami były jego dzieci, przeniósł z PFM na rodzinną spółkę własność produktów, towarów oraz majątku fabryki o łącznej wartości ponad 2,7 mln zł.

Czy były prezes przyznał się do zarzutów? 

O co został oskarżony? 

Za co były prezes był już skazany? 

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksandra Tyczyńska

W Dzienniku Łódzkim w oddziale w Piotrkowie Trybunalskim zajmuję się tematyką społeczną, kulturalną, samorząd/polityka, kryminalną, działalnością służb takich jak policja/straż pożarna, relacje sądowe i.t.p.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.