Byli mieszkańcy Włókienniczej w Łodzi opowiadają o swojej ulicy

Czytaj dalej
Fot. Pawel Lacheta
Wiesław Pierzchała

Byli mieszkańcy Włókienniczej w Łodzi opowiadają o swojej ulicy

Wiesław Pierzchała

Byli mieszkańcy ul. Włókienniczej, którzy zostali wyprowadzeni z powodu rewitalizacji, opowiadają o tym, jak im się żyło na tej osławionej ulicy. Ich nagrane relacje zostaną odtworzone 22 i 23 września podczas spaceru po ul. Włókienniczej.

Autorką pomysłu z relacjami jest Patrycja Terciak, która mieszka obok dawnych mieszkańców ul. Włókienniczej. Ich barwne opowieści zaintrygowały panią Patrycję. Dlatego przygotowała projekt rozmów z ich udziałem zatytułowany „Włókiennicza mówi”, który został jednym z dziewięciu laureatów „Kultugrantów” przyznawanych przez Łódzkie Centrum Wydarzeń. Autorce projektu przyznano grant w wysokości 7 tys. zł.

- Ustaliliśmy, że 22 i 23 września odbędzie się spacer po ul. Włókienniczej, podczas którego będą rozdawane zestawy słuchawkowe po to, aby usłyszeć zebrane relacje dawnych mieszkańców tej ulicy. Usłyszeć i jednocześnie zobaczyć jak teraz wygląda Włókiennicza – mówi Iza Zbonikowska z Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Wiesław Pierzchała

Jestem dziennikarzem w redakcji "Dziennika Łódzkiego". Jestem sprawozdawcą sądowym i opisuję najciekawsze procesy i rozprawy. Ponadto zajmuję się policją, prokuraturą, tematyką historyczną oraz związaną z łódzkimi zabytkami i rodami fabrykanckimi. Regularnie omawiam na łamach gazety nowe książki o tematyce historycznej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.