Bydgoszcz wie jak powinno bronić się przed zmianami klimatycznymi

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Hanna Walenczykowska

Bydgoszcz wie jak powinno bronić się przed zmianami klimatycznymi

Hanna Walenczykowska

Bydgoscy radni przyjęli plan proekologiczych działań, który ma łagodzić efekty szybko postępujących zmian klimatu. Zaakceptowali też nowy statut.

Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła w środę (4 września) „Plan adaptacji miasta do zmian klimatu do 2030 roku”. Autorzy tego dokumentu wskazali na zagrożenia klimatyczne, które mogą wystąpić, w tym m.in. większą liczbę dni w roku z maksymalnie wysoką temperaturą, wzrost liczby nagłych i obfitych deszczy, okresowo podnoszących się poziomów rzek (powodzie) i wydłużających okresów suszy. Zwrócili też uwagę na wzrastający stopień zanieczyszczenia powietrza. Niekorzystne zjawiska pogodowe największy wpływ będą miały na osoby starsze, które ukończyły 65 rok życia.

Ocieplenie klimatu, jak przewiduje plan, da miastu nowe możliwości, m.in. wydłużając okres wegetacyjny roślin, co pozwoli na uprawę gatunków ciepłolubnych. Spodziewane jest też znaczące wydłużenie okresu inwestycyjnego oraz okresu funkcjonowania obiektów sportowych. Natomiast, jesień i zima – zgodnie z prognozami – mają być krótsze i cieplejsze co pozwoli na ograniczenie wydatków związanych z utrzymaniem dróg i komunikacji miejskiej oraz ogrzewaniem obiektów komunalnych.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.