Maciej Kałach

Budżetówka z Łódzkiego walczyła o podwyżki w stolicy. Nauczyciele, pracownicy ZUS, sanepidu... Manifestacja OPZZ w Warszawie z udziałem ZNP

W proteście w Warszawie wzięło udział półtora tysiąca pracowników sektora budżetowego z regionu łódzkiego. Najwięcej było nauczycieli Fot. Bartosz Krupa/East News W proteście w Warszawie wzięło udział półtora tysiąca pracowników sektora budżetowego z regionu łódzkiego. Najwięcej było nauczycieli
Maciej Kałach

Półtora tysiąca pracowników sektora publicznego z naszego regionu wybrało się w sobotę (22 września) do Warszawy, aby domagać się od rządu podwyżek swoich płac.

Do 20 tysięcy manifestantów zebrała, według organizatorów, sobotnia demonstracja Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (OPZZ). Wśród idących pod hasłem „Polska potrzebuje wyższych płac!” była duża reprezentacja pracowników „budżetówki” z województwa łódzkiego.

– Szli m.in. nasi strażacy, związkowcy z sanepidu, pracownicy spółek transportowych, ZUS i pomocy społecznej – wymieniał Marek Błaszczyk, przewodniczący Rady Wojewódzkiej OPZZ w Łódzkiem. – Razem ok. 400 osób.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Kałach

Czytelnikom dostarczam przede wszystkim wiadomości o uczelniach, szkołach, przedszkolach i żłobkach działających w Łodzi oraz w naszym województwie (w 2020 r. służbowo już po raz 14. "zdawałem" maturę - z kolejnym rocznikiem absolwentów liceów ogólnokształcących i techników).


Ponadto, w ramach pracy w redakcji "Dziennika Łódzkiego", przygotowuję m.in. materiały do "Strefy Biznesu. Łódź", czyli gospodarczo-lajfstajlowej odmiany "DŁ", oraz popularnego tygodnika "Kocham Łódź".


Zachęcam do korzystania z poniższych namiarów.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.